See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Protoninvaihtoreaktiomassaspektrometri
Beschreibung: Hankittava laite on painoltaan ainoastaan noin 30 kg ja sen vaatima teho on < 300 W. Laitetta käytetään kenttäkampanjoissa esimerkiksi arktisilla alueilla, joissa käytettävä sähkö pitää tuottaa itse aurinkopaneeleilla ja tuulimyllyillä. Laitetta käytettään yhdistettynä (erikseen hankittuun) kaasukromatografimoduuliin. Tämä mahdollistaa molekyylien tarkan erottelun erittäin alhaisella havaintorajalla (luokkaa 10 ppt). Tämä on välttämätöntä arktisten alueen hyvin matalien hiilivetypitoisuuksien mittaamiseksi.
Interne Kennung: 621004
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33120000 Aufzeichnungssysteme und Untersuchungsgeräte
5. Los
Los: LOT-0000