622279-2026 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von Schiffen – Remont jednostek pływających po akcji lodołamania w celu odnowienia świadectwa zdolności żeglugowej lodołamaczy Nerpa i Manat
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRemont jednostek pływających po akcji lodołamania w celu odnowienia świadectwa zdolności żeglugowej lodołamaczy Nerpa i Manat
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn. "Remont jednostek pływających po akcji lodołamania w celu odnowienia świadectwa zdolności żeglugowej lodołamaczy Nerpa i Manat” polegającą na wykonaniu przez Wykonawcę prac konserwacyjnych jednostek pływających Nerpa, Manat w celu zachowania ważności Unijnego Świadectwa Zdolności Żeglugowej po akcji lodołamania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy (PPU) – Załącznik Nr 8 do SWZ. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 6. Zasady dotyczące podwykonawstwa: 6.1. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. 6.2. W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wyk. w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwyk. oraz podania przez Wykonawcę nazw firm podwyk., jeżeli są już znani. 6.3. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. 7. Zamawiający, zgodnie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, zwanych dalej „Pracownikami”, którzy w trakcie realizacji zamówienia, wykonywać będą czynności, określone przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 1 do SWZ) oraz w Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik Nr 8 do SWZ). 8. Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wyk. osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9. Wizja lokalna: Zamawiający nie przewiduje wymogu: 9.1. odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub 9.2. sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca wykonania prac, celem uzyskania informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz do zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Dokonanie wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Zamawiający nie pokrywa kosztów dojazdu na miejsce wizji lokalnej ani kosztów zapewnienia środków ochrony, użytych przez Wykonawców. W sprawie przeprowadzenia wizji lokalnej należy kontaktować się z: Tomasz Skowroński – Kierownik ZPH BFL w Przegalinie – tel. 601 612 690, e-mail: tomasz.skowronski@wody.gov.pl 10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje składania ofert w postaci katalogów elektronicznych. 13. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postęp. na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postęp. z ww. przesłanki na każdym jego etapie. Zamawiający zachowuje prawo do unieważniania postępowania z ww. przesłanki zarówno gdy otrzyma jednoznaczną informację o nieprzyznaniu mu środków na realizację zamówienia, jak i w sytuacji zwłoki w ich uzyskaniu w stosunku do zakładanego terminu wykonania zadania, jeśli brak środków w terminie uniemożliwi realizację zamówienia. Wykonawca nie posiada uprawnienia do wysuwania względem Zamawiającego żądania podjęcia działań mających na celu pozyskanie środków przeznaczonych na realizację zamówienia, w sytuacji gdy te, nie zostaną mu przyznane z zakładanego źródła. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot jakichkolwiek kosztów udziału w postępowaniu, w tym w szczególności zwrot kosztów odbycia wizji lokalnej, kosztów kalkulacji i sporządzenia oferty oraz, co – poprzez fakt udziału w postępowaniu na określonych w niniejszej dokumentacji zasadach - Wykonawcy akceptują bez zastrzeżeń. 15. Minimalny okres gwarancji i rękojmi za wady wynosi 12 miesięcy natomiast maksymalny punktowany okres gwarancji i rękojmi za wady wynosi 36 miesięcy. Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi za wady na wykonany przedmiot zamówienia zgodnie ze złożoną ofertą. Uwaga! Okres gwarancji i rękojmi za wady stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które zostało szczegółowo określone w punkcie 15 SWZ. 16. Zamawiający informuje, że szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia wynosi 2 320 000,00 zł netto.
Interne KennungG.ROZ.270.12.57.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i następnych ustawy PZP oraz przepisów wykonawczych, wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (dalej jako „rozporządzenie MR”). 2. Zgodnie z art. 61 ust. 1 PZP, komunikacja w postępowaniu między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, oświadczeń, wniosków, zawiadomień, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma”), gdzie znajduje się strona prowadzonego postępowania, pod adresem: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/316930/notice/public/details Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem. Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_action=publicFilesList&folder=002c&clientName=pgwwp&MP_module=main 3. Zgodnie z art. 139 ust. 1 PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie okoliczności wskazanych w: 4.1) art. 108 ust. 1 PZP, 4.2) art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP, 4.3) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1, ze zm.) (dalej jako „Rozporządzenie nr 833/2014”), zgodnie z którym zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia 4.5) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) (dalej jako „Ustawa o szczególnych rozwiązaniach”), zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca: 1) wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy - przy czym wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych powyżej. 5. Oznaczenia: KRS - Krajowy Rejestr Sądowy, CEiDG - Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, KRK - Krajowy Rejestr Karny, JEDZ - Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, SWZ - Specyfikacja Warunków Zamówienia, BZP - Biuletyn Zamówień Publicznych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50241100 Reparatur von Wasserfahrzeugen, 50246100 Trockendockarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn: „Remont jednostek pływających po akcji lodołamania w celu odnowienia świadectwa zdolności żeglugowej lodołamaczy Nerpa i Manat" polegająca na wykonaniu przez Wykonawcę prac konserwacyjnych jednostek pływających Nerpa, Manat w celu zachowania ważności Unijnego Świadectwa Zdolności Żeglugowej po akcji lodołamania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy (PPU) – Załącznik Nr 8 do SWZ. 2.Termin realizacji zamówienia: do 40 dni kalendarzowych od dnia przekazania pierwszej jednostki Wykonawcy, potwierdzonego obustronnie podpisanym protokołem przez umocowanych przedstawicieli. Termin przekazania pierwszej jednostki powinien nastąpić nie dłużej niż 14 dni od dnia zawarcia umowy. Szczegółowe informacje dotyczące przekazywania i terminów realizacji poszczególnych prac w ramach usługi, zostały zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz Projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 8 do SWZ).
Haupteinstufung (cpv): 50241100 Reparatur von Wasserfahrzeugen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen, 50246100 Trockendockarbeiten