622304-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur und Wartung von elektrischen Einrichtungen in Gebäuden – Udbud af Rammeaftale om AIA, ADK samt TVO til Esbjerg Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Rammeaftale om AIA, ADK samt TVO til Esbjerg Kommune
BeschreibungEsbjerg Kommune gennemfører et offentligt EU-udbud med henblik på indgåelse af en rammeaftale om levering, installation, service og vedligeholdelse af automatisk indbrudsalarmanlæg (AIA), adgangskontrolanlæg (ADK) samt TV-overvågningsanlæg (TVO). Rammeaftalen omfatter både anskaffelse af nye anlæg og kompatible dele/komponenter til installation, service, reparation og vedligeholdelse, herunder serviceeftersyn, reparationer og rådgivning til ordregiver. Leverandøren skal kunne håndtere opgaver i både Axiom- og NOX-systemer, da kommunen løbende migrerer fra Axiom til NOX. For TVO-systemer benyttes Milestone-platformen, og leverandøren skal derfor kunne håndtere dette system.
Interne Kennung566417
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50711000 Reparatur und Wartung von elektrischen Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42961100 Zugangskontrollsystem, 35121700 Alarmsysteme, 31351000 Steuerkabel für Zugangskontrollsysteme, 35125000 Überwachungssysteme, 35125300 Sicherheitskameras, 31625000 Einbruchs- und Feuermelder, 31625300 Einbruchmeldeanlagen, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 32323500 Video-Überwachungssystem, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
LosLOT-0000