622312-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Mathematik- oder Prognosesoftwarepaket – Pachete software destinate cercetării avansate în domeniul automotive
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pachete software destinate cercetării avansate în domeniul automotive
Beschreibung: Furnizare „Pachete software destinate cercetării avansate în domeniul automotive” necesare în cadrul proiectului „EuroDrives – UTCN – European microelectronics value chain for highly automated driving”,Cod 14.PI/I4/C9. Proiectul este cofinanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere ale ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere ale ofertelor este de 18 zile. Specificațiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricare sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs și nu are ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse, aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea ”sau echivalent” cu excepția situației unde se specifică altceva. Se vor achizitiona urmatoarele: Lot 1 - Software de calcul matematic avansat, 1 buc Lot 2 - Software de simulare multifizică, 1 buc
Interne Kennung: 4288306_2026_PAAPD1637352
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48462000 Mathematik- oder Prognosesoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Software de calcul matematic avansat
Beschreibung: Se va achizitiona: un Software de calcul matematic avansat, conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Software de simulare multifizică
Beschreibung: Se va achizitiona: un Software de simulare multifizică, conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket