622392-2026 - Wettbewerb
Polen – Gebührenerhebung – Świadczenie usługi kontroli biletów i dokumentów przewozu w pociągach WKD
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi kontroli biletów i dokumentów przewozu w pociągach WKD
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kontroli biletów i dokumentów przewozu w pociągach uruchamianych przez Warszawską Kolej Dojazdową sp. z o.o. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ, w którym Zamawiający określił maksymalny zakres przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem ust. 3. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość do skorzystania z Prawa Opcji: 1) Zamawiający, wskazuje, iż minimalny zakres przedmiotu zamówienia, zwany dalej zakresem podstawowym, dotyczy realizacji przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej w ust. 1 SWZ oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia usługi; 2) Zamawiający wskazuje, iż prawem opcji, zwanym dalej „Prawo Opcji”, objęta jest realizacja przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej w ust. 1 SWZ oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ przez kolejne 12 miesięcy następujące po zakresie podstawowym. 4. Prawo opcji będzie realizowane pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego zabezpieczenia środków finansowych. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest doręczenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający po 6 miesiącach od rozpoczęcia realizacji zamówienia podstawowego złoży oświadczenie o skorzystaniu z Prawa Opcji. 5. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamawiający zastrzega, iż nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji. 6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ. 7. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 8. Głównym przedmiotem zamówienia w niniejszym Postępowaniu jest usługa w rozumieniu art. 7 pkt. 28 ustawy Pzp.
Interne KennungWKDF10c-27-14/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79941000 Gebührenerhebung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79313000 Leistungsüberprüfung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość do skorzystania z Prawa Opcji: 1) Zamawiający, wskazuje, iż minimalny zakres przedmiotu zamówienia, zwany dalej zakresem podstawowym, dotyczy realizacji przedmiotu zamówienia, o którym mowa powyżej w ust. 1 SWZ oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia usługi; 2) Zamawiający wskazuje, iż prawem opcji, zwanym dalej „Prawo Opcji”, objęta jest realizacja przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 1 SWZ oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ przez kolejne 12 miesięcy następujące po zakresie podstawowym. Prawo opcji będzie realizowane pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego zabezpieczenia środków finansowych. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest doręczenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający po 6 miesiącach od rozpoczęcia realizacji zamówienia podstawowego złoży oświadczenie o skorzystaniu z Prawa Opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamawiający zastrzega, iż nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji.