622409-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reinigungsmittel – Achiziția în sistem centralizat de produse/articole de curățenie interioară în 2 loturi: LOT nr. 1 - produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie, de uz general LOT nr. 2 - produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților de uz general care conțin substanțe biocide
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția în sistem centralizat de produse/articole de curățenie interioară în 2 loturi: LOT nr. 1 - produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie, de uz general LOT nr. 2 - produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților de uz general care conțin substanțe biocide
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea de produse/articole de curățenie interioară: produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie de uz general (lotul nr. 1) si produse care conțin substanțe biocide de uz general (lotul nr. 2), precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator. Detalii complete privind produsele/articolele ce fac obiectul acestei achiziții pentru fiecare lot se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului nr. 1 – ce va fi semnat de Autoritatea Contractantă (U.C.A.) în numele și pe seama Utilizatorilor – este de a pune la dispoziția Utilizatorilor un mecanism rapid și eficient pentru încheierea de Contracte Subsecvente pentru furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de curățenie interioară: produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie de uz general, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinație. Obiectivul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului nr. 2 – ce va fi semnat de Autoritatea Contractantă (U.C.A.) în numele și pe seama Utilizatorilor – este de a pune la dispoziția Utilizatorilor un mecanism rapid și eficient pentru încheierea de Contracte Subsecvente pentru furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de curățenie interioară: produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților care conțin substanțe biocide, de uz general, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinație. Prin ”Utilizatori” în sensul prezentei Documentații de atribuire se înțeleg autorități contractante beneficiare ale Acordului-Cadru Centralizat aferent fiecăruia dintre loturi, astfel cum sunt menționate în Anexa nr. 2 la Caietul de Sarcini separat pentru fiecare lot; orice Utilizator aferent lotului în cauză poate încheia Contracte Subsecvente în baza Acordului-Cadru Centralizat (și a anexelor acestuia) pentru acel lot. Valoarea totală estimată fără TVA: Intre 16.250.545,00 lei si 21.192.680,00 lei (valoarea estimată totală a tuturor loturilor împreună) Valorile estimate și maxime aferente fiecărui lot în parte sunt precizate la paragraful II.2 DESCRIERE- LOT NR.1- in Sectiunea - A instructiuni pt.ofertanti. Detalierea cantităților totale minime estimate și a cantităților maxime estimate pe toată durata Acordului-Cadru Centralizat aferente fiecărui lot în parte, se găsește în Secțiunea B Caiet de Sarcini, anexa nr. 1 - Anexa nr. 1 – Lista cantități, separat pentru fiecare lot. Valoarea minimă totală estimată a Acordului-Cadru Centralizat asociată cantităților minime estimate este de 16.250.545,00 RON, fără TVA (valoarea minimă totală estimată a tuturor loturilor împreună). Valoarea maximă totală a Acordului-Cadru Centralizat asociată cantităților maxime este de 21.192.680,00 RON, fără TVA (valoarea maximă totală a tuturor loturilor împreună). Valoarea estimată a Acordului-Cadru Centralizat este exprimată ca interval (valoarea estimată a tuturor loturilor împreună). Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent aferent lotului nr. 1 este: 1.113.646,00 RON fără TVA și se raportează la o durată de 6 luni. Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent aferent lotului nr. 2 este: 129.142,00 RON fără TVA și se raportează la o durată de 6 luni. Estimarea cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent atribuit pe baza Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului nr. 1 / lotului nr. 2 se găsesc în Secțiunea B Caiet de Sarcini, anexa nr. 1 - Anexa nr. 1 – Lista cantități, separat pentru fiecare lot. Valoarea maximă estimată a achiziției reprezintă valoarea maximă totală a Acordului-Cadru Centralizat care rezultă din această procedură pentru întreaga sa durata - valoarea maximă totală a tuturor loturilor împreună.
Interne Kennung: 4384150/2024/P2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT nr. 1 - produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie, de uz general
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de curățenie interioară: produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, inclusiv articole igienico-sanitare din hârtie, de uz general, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator. In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are UCA având în vedere că Produsele de curățenie interioara sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, UCA derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru Produse de curățenie interioara, care va fi utilizat de Utilizatori, în urma finalizării procedurii de atribuire. Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul semnării Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului nr. 1 este stabilirea termenilor și condițiilor, precum și a prețurilor unitare, în vederea creării cadrului ce permite Utilizatorilor Acordului-Cadru Centralizat pentru lotul nr. 1 să contracteze în nume propriu, în funcție de necesitățile lor concrete, furnizarea (cumpărarea) de produse ce fac obiectul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului în cauză.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen, 33711900 Seife, 39224000 Besen, Bürsten und sonstige Artikel verschiedener Art, 39224320 Schwämme, 39525100 Staubtücher, 39525800 Putztücher, 39811100 Lufterfrischer, 39812100 Bohnerwachs, 39831000 Waschmittel, 39831200 Detergenzien, 39831210 Geschirrspülmittel für Spülmaschinen, 39831220 Entfettungsmittel, 39831240 Putzmittel, 39831300 Fussbodenreiniger, 39831600 Toilettenreiniger, 39832000 Geschirrspülmittel, 39833000 Produkte für die Staubreinigung
Los: LOT-0002
Titel: LOT nr. 2 - produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților de uz general, care conțin substanțe biocide
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de curățenie interioară: produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților de uz general, care conțin substanțe biocide, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator. In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are UCA având în vedere că Produsele de curățenie interioara sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, UCA derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru Produse de curățenie interioara, care va fi utilizat de Utilizatori, în urma finalizării procedurii de atribuire. Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul semnării Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului nr. 2 este stabilirea termenilor și condițiilor, precum și a prețurilor unitare, în vederea creării cadrului ce permite Utilizatorilor Acordului-Cadru Centralizat pentru lotul nr. 2 să contracteze în nume propriu, în funcție de necesitățile lor concrete, furnizarea (cumpărarea) de produse ce fac obiectul Acordului-Cadru Centralizat aferent lotului în cauză.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39831240 Putzmittel, 39831300 Fussbodenreiniger, 39831600 Toilettenreiniger