See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuția lucrărilor la obiectivul de investiţii: „Consolidare seismică, modernizare și dotare a Secțiilor Medicale din cadrul Spitalului Clinic Judetean de Urgență Sibiu (inclusiv extindere puțuri lifturi existente în vederea instalării de lifturi pentru access targă și pesoane cu dizabilități)’’
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă execuția lucrărilor la obiectivul de investiţii: „Consolidare seismică, modernizare și dotare a Secțiilor Medicale din cadrul Spitalului Clinic Judetean de Urgență Sibiu (inclusiv extindere puțuri lifturi existente în vederea instalării de lifturi pentru access targă și pesoane cu dizabilități)’’ Valoare totală pentru realizarea lucrărilor de execuție este conform Deviz General de 59.501.573,03 lei fără TVA. Durata contractului este de minim 76 luni și se împarte după cum urmează: Execuție lucrări – 15 luni de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor + 1 lună pentru recepția lucrărilor.Execuţia lucrărilor va începe odată cu predarea amplasamentului și emiterea ordinului de începere a lucrărilor dat de autoritatea contractantă Perioada de garanție minim 60 luni până la încheierea procesului verbal de recepție finală. Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. În măsura în care solicitarile de clarificări sau informatiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin fisa de date, respectiv de 20 zile, autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 4406223_2025_PAAPD1573124
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă execuția lucrărilor la obiectivul de investiţii: „Consolidare seismică, modernizare și dotare a Secțiilor Medicale din cadrul Spitalului Clinic Judetean de Urgență Sibiu (inclusiv extindere puțuri lifturi existente în vederea instalării de lifturi pentru access targă și pesoane cu dizabilități)’’. Clădirea este încadrată în clasa de risc seismic II – conform expertizei tehnice. Execuţia lucrărilor se va realiza în baza autorizaţiei de construire nr. 85 din 18.03.2025, a Avizelor/Acordurilor obținute în baza şi a Proiectului tehnic nr.36/2025 de către SC VIA PRO IT CONSULTING SRL . Execuţia lucrărilor va începe după emiterea ordinului de începere emis de Beneficiar. Detalierea activităților aferente obiectivului de investiții se regăsește în cadrul documentației de atribuire atasata.
Interne Kennung: 1