622680-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Elektrizität – Villamos energia beszerzése 2027-2028.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Villamos energia beszerzése 2027-2028.
Beschreibung: A BÁCSVÍZ Víz- és Csatornaszolgáltató Zrt. Ajánlatkérő részére teljes ellátás alapú menetrendadási kötelezettség nélküli villamos energia adásvételi szerződés keretében magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, szabványos minőségű, általános, intézményi felhasználási célú villamos energia beszerzése. 1. rész: „Villamos energia beszerzése a 2027. energia évre” Szerződött Villamos Energia Mennyiség: 20.062.526 kWh Maximális Villamos Energia Mennyiség (Szerződött Villamos Energia Mennyiség + 17 % opcionális rész): 23.473.162 kWh 2. rész: „Villamos energia beszerzése a 2028. energia évre” Szerződött Villamos Energia Mennyiség: 20.062.526 kWh Maximális Villamos Energia Mennyiség (Szerződött Villamos Energia Mennyiség + 17 % opcionális rész): 23.473.162 kWh Részletesen az adott rész „Közbeszerzés leírása” rovatában és a műszaki leírásban.
Interne Kennung: EKR001661482026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2015. évi CXLIII. törvény (Kbt.) Második rész XV. fejezet 81. §
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Villamos energia beszerzése a 2027. energia évre
Beschreibung: A BÁCSVÍZ Víz- és Csatornaszolgáltató Zrt. Ajánlatkérő részére teljes ellátás alapú menetrendadási kötelezettség nélküli villamos energia adásvételi szerződés keretében magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, általános, intézményi felhasználású villamos energia beszerzése. Szerződött Villamos Energia Mennyiség: 20.062.526 kWh Maximális Villamos Energia Mennyiség (Szerződött Villamos Energia Mennyiség + 17 % opcionális rész): 23.473.162 kWh Szállítási időszak: 2027. január 1. napján 0:00 órától - 2027. december 31. napján 24:00 óráig Ajánlatkérő kizárja az utolsó ajánlattételi jogot (last call). Menetrendadás: kereskedő végzi. Egységár: Ft/kWh Fizetési határidő: 30 nap. A számlázás, kifizetés pénzneme: HUF. Az ÁFA fizetése a mindenkor hatályos adójogszabályok szerint történik. Részletesen a szerződéstervezetben. A megkötendő szerződés keretében érintett felhasználási helyek adatait (így különösen a Felhasználási helyek címét, Mérési pont azonosítóját, a felhasználási hely jellegét (profilos vagy idősoros), profilos mérők esetében a profil kategória besorolást) a Műszaki Leírás tartalmazza, melyet Ajánlatkérő külön dokumentumban tesz közzé. Idősoros felhasználási helyek/ POD-ok esetében negyedórás fogyasztási adat: jelenleg negyedórás fogyasztási adat nem áll rendelkezésre. Nyertes ajánlattevő a teljesítés során különösen az alábbi jogszabályok rendelkezéseit köteles figyelembe venni: - A villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény és kapcsolódó jogszabályok, - 273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról. Részletesen a műszaki leírásban.
Interne Kennung: EKR001661482026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontjára tekintettel jogosult a szerződés időtartama alatt a Szerződött Villamos Energia Mennyiség felett opciós jogot gyakorolni további, 3 410 636 kWh villamos energia mennyiség (opciós mennyiség) megvásárlására. Az opció egyoldalú jognyilatkozat útján történő gyakorlásával a Nyertes Ajánlattevőnek egyidejűleg teljesítési kötelezettsége keletkezik. Felek az opció gyakorlásához szükséges, jognyilatkozatnak tekintik az opciós mennyiségből történő bármilyen mennyiségű villamos energia vételezést / felhasználást, azzal, hogy Ajánlatkérő a jelen pont szerinti opciós mennyiségből történő részbeni felhasználása semmi esetre sem keletkeztet kötelezettséget a teljes opciós mennyiség megrendelésére.
Los: LOT-0002
Titel: Villamos energia beszerzése a 2028. energia évre
Beschreibung: A BÁCSVÍZ Víz- és Csatornaszolgáltató Zrt. Ajánlatkérő részére teljes ellátás alapú menetrendadási kötelezettség nélküli villamos energia adásvételi szerződés keretében magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, általános, intézményi felhasználású villamos energia beszerzése. Szerződött Villamos Energia Mennyiség: 20.062.526 kWh Maximális Villamos Energia Mennyiség (Szerződött Villamos Energia Mennyiség + 17 % opcionális rész): 23.473.162 kWh Szállítási időszak: 2028. január 1. napján 0:00 órától 2028. december 31. napján 24:00 óráig Ajánlatkérő kizárja az utolsó ajánlattételi jogot (last call). Menetrendadás: kereskedő végzi. Egységár: Ft/kWh Fizetési határidő: 30 nap. A számlázás, kifizetés pénzneme: HUF. Az ÁFA fizetése a mindenkor hatályos adójogszabályok szerint történik. Részletesen a szerződéstervezetben. A megkötendő szerződés keretében érintett felhasználási helyek adatait (így különösen a Felhasználási helyek címét, Mérési pont azonosítóját, a felhasználási hely jellegét (profilos vagy idősoros), profilos mérők esetében a profil kategória besorolást) a Műszaki Leírás tartalmazza, melyet Ajánlatkérő külön dokumentumban tesz közzé. Idősoros felhasználási helyek/ POD-ok esetében negyedórás fogyasztási adat: jelenleg negyedórás fogyasztási adat nem áll rendelkezésre. Nyertes ajánlattevő a teljesítés során különösen az alábbi jogszabályok rendelkezéseit köteles figyelembe venni: - A villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény és kapcsolódó jogszabályok, - 273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról. Részletesen a műszaki leírásban.
Interne Kennung: EKR001661482026/2
622680-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: EKR001661482026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: EKR001661482026/1
Options:
Lot: LOT-0002
Internal identifier: EKR001661482026/2