622717-2026 - Wettbewerb
Finnland – Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen – Kaivokselan koulu korjaus ja tilamuutokset, putkiurakka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaivokselan koulu korjaus ja tilamuutokset, putkiurakka
Beschreibung: Hankinta käsittää Kaivokselan koulu korjaus- ja tilamuutoshankkeen rakentamisen putkiurakan työt urakkalaskenta-asiakirjojen mukaisesti. Putkiurakka on pääurakkaan alistettu sivu-urakka. Työt tehdään tilaajan laadituttamien suunnitelmien mukaan. Rakennusurakoitsija toimii työmaan päätoteuttajana ja työmaan johtovelvollisena urakoitsijana. Tilaajan nimiin kilpailutetaan erikseen sivu-urakoitsijat ja tilaajan erillishankinnat. Sivu-urakoitsijat alistetaan pääurakkaan. Tarjous annetaan tarjouspyyntömateriaalien perusteella. Kaupalliset asiakirjat ovat tässä liitteitä, muut asiakirjat ovat saatavilla SokoPron linkin kautta. Rakennuskohteen nimi: Kaivokselan koulu korjaus ja tilamuutokset Kaivosvuodintie 10, 01610 Vantaa
Interne Kennung: VD/6090/02.08.00.00/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Urakkakilpailu toteutetaan avoimella menettelyllä. Tilaaja on tarjouspyynnössä määrittänyt tarjoajalta vaadittavat kelpoisuus-/soveltuvuusehdot. Halvimman (vertailuhinta) tarjouksen antanut kelpoisuusehdot täyttävä urakoitsija valitaan sivu-urakoitsijaksi, koska tarjoukset perustuvat tilaajan suunnitelmiin.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen
5. Los
Los: LOT-0000