622789-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Antineoplastische und immunmodulierende Mittel – Acord cadru furnizare „Medicamente oncologice „
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare „Medicamente oncologice „
Beschreibung: Conform specificatiilor din caietul de sarcini- 28 loturi de medicamente oncologice . Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art.161 din legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informtiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare .
Interne Kennung: 4316210/8153/22.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: FLUOROURACILUM 50 mg/ml conc.pt.sol.inj./perf. x 20 ml
Beschreibung: Contractele subsecvente vor fi încheiate in funcţie de necesitaţi si de fondurile bugetare alocate prin ,,Programul National de Sanatate”. In caietul de sarcini se regasesc cantitatile pentru acordul cadru/contractele subsecvente care se preconizeaza ca vor fi atribuite .
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: FLUOROURACILUM 50 mg/ml conc.pt.sol.inj./perf. x 100 ml
Beschreibung: Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Contractele subsecvente vor fi încheiate in funcţie de necesitaţi si de fondurile bugetare alocate prin ,,Programul National de Sanatate”. In caietul de sarcini se regasesc cantitatile pentru acordul cadru/contractele subsecvente care se preconizeaza ca vor fi atribuite
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: FILGRASTIMUM (G-CSF) 30MU/0.5 ml sol.inj./perf. in seringa preumpluta
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: FILGRASTIMUM (G-CSF) 48MU/0.5 ml sol.inj./perf. in seringa preumpluta
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CARBOPLATINUM 10 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 15 ml
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: CARBOPLATINUM 10 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 45 ml
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CISPLATINUM 1 mg/ml con.pt.sol.perf. x 50 ml
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: ETOPOSIDUM 20 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 5 ml
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: ETOPOSIDUM 20 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 10 ml
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: CETUXIMABUM 5mg/ml sol.perf.x 20 ml
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: CALCII FOLINAS 10 mg/ml sol.inj./perf. x 10 ml
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: CALCII FOLINAS 10 mg/ml sol.inj./perf. x 35 ml
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: DOCETAXELUM 20mg/ml x 1 ml conc.pt.sol.perf.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: DOCETAXELUM 20mg/ml x 4 ml conc.pt.sol.perf.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: GEMCITABINUM 100 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 10 ml
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: GEMCITABINUM 100 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 20 ml
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: PACLITAXELUM 6 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 5 ml
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: PACLITAXELUM 6 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 16.7 ml
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: PACLITAXELUM 6 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 50 ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: VINORELBINUM 10 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 1 ml
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: VINORELBINUM 10 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 5 ml
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: ACIDUM ZOLEDRONICUM 4mg/5ml conc.pt.sol.perf.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: PEMBROLIZUMABUM 25 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 4 ml
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: CEMIPLIMABUM 50 mg/ml conc.pt.sol.perf x 7 ml
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: NIVOLUMABUM 10 mg/ml conc.pt.sol.perf x 12 ml
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: IPILIMUMABUM 5 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 10 m
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: IPILIMUMABUM 5 mg/ml conc.pt.sol.perf. x 40 ml
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: AVELUMABUM 20 mg/ml conc.pt.sol.perf. X 10 ml
Interne Kennung: 28
622789-2026 - Competition
Romania – Antineoplastic and immunomodulating agents – Acord cadru furnizare „Medicamente oncologice „
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4316210/8153/22.06.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33652000 Antineoplastic and immunomodulating agents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Internal identifier: 28