2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowej macierzy dyskowej wraz z dyskami klasy enterprise oraz dostawa fabrycznie nowych monitorów panoramicznych WUHD 39,7" ze zintegrowaną stacją dokującą.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej macierzy dyskowej wraz z dyskami klasy enterprise oraz dostawa fabrycznie nowych monitorów panoramicznych WUHD 39,7" ze zintegrowaną stacją dokującą. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dwie części: 1) Część I – Dostawa fabrycznie nowej macierzy dyskowej wraz z dyskami klasy enterprise - spełniającej wymagania minimalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia dla Części I – stanowiącym Załącznik nr 1.1 do SWZ; 2) Część II – Dostawa fabrycznie nowych monitorów panoramicznych WUHD 39,7" ze zintegrowaną stacją dokującą - spełniających wymagania minimalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia dla Części II – stanowiącym Załącznik nr 1.2 do SWZ.
Interne Kennung: BO/20/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp Zamawiający wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Uzasadnienie w zakresie Części I: Pilność potrzeby zakupu macierzy dyskowej wynika z konieczności zapewnienia odpowiedniej pojemności, wydajności i niezawodności środowiska teleinformatycznego. Wraz ze wzrostem ilości przetwarzanych danych oraz rozbudową wykorzystywanych systemów informatycznych zwiększa się zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową przeznaczoną zarówno dla systemów produkcyjnych, jak i środowiska kopii zapasowych. Obecne zasoby pamięci masowej wymagają rozbudowy, aby możliwe było dalsze bezpieczne przechowywanie danych, utrzymanie wymaganej retencji oraz zapewnienie właściwego poziomu dostępności usług IT. Brak zwiększenia dostępnej przestrzeni dyskowej może skutkować ograniczeniem możliwości wykonywania kopii zapasowych, koniecznością skracania okresu ich przechowywania oraz wzrostem ryzyka wystąpienia problemów z dostępnością systemów i danych. Zakup macierzy powinien zostać przeprowadzony w możliwie najkrótszym terminie, ponieważ stanowi kluczowy element infrastruktury niezbędnej do zapewnienia ciągłości działania systemów informatycznych, bezpieczeństwa przetwarzanych danych oraz możliwości ich skutecznego odtworzenia w przypadku awarii lub incydentu bezpieczeństwa oraz zapewnieni odpowiedni poziom odporności infrastruktury teleinformatycznej i ciągłości działania kluczowych systemów Zamawiającego, w kontekście spełnienia wymagań ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Niezależnie od powyższego udzielenie zamówienia z zastosowaniem skróconego terminu składania ofert podyktowane jest obiektywną przyczyną związaną z ograniczonym okresem finansowania dla przedmiotowego zamówienia. Uzasadnienie w zakresie Części nr II: Pilność potrzeby zakupu 3 monitorów panoramicznych umożliwi zwiększenie przestrzeni roboczej użytkownika i jednoczesną pracę z wieloma aplikacjami, dokumentami oraz systemami. Zastosowanie takiego rodzaju monitorów wpłynie na poprawę, ergonomii stanowiska pracy oraz zwiększenie efektywności realizowanych zadań. Dodatkowo monitory cechują się znacznie dłuższą żywotnością komponentów oraz rozszerzoną gwarancją producenta co pozwoli na ograniczenie kosztów częstszych wymian sprzętu co w konsekwencji stanowi inwestycję długoterminową. W związku z powyższym, zakup wnioskowanego sprzętu pozwoli na podniesienie standardów realizowanych usług oraz zwiększy optymalizację kosztów operacyjnych/eksploatacyjnych. Pilna realizacja zakupu jest również uzasadniona koniecznością zapewnienia odpowiednich warunków pracy oraz uzupełnienia obecnych braków w wyposażeniu stanowisk. Brak zakupu w najbliższym czasie będzie skutkował utrzymaniem obecnych ograniczeń w zakresie organizacji pracy i może negatywnie wpływać na sprawność realizacji powierzonych zadań.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Część I - Dostawa fabrycznie nowej macierzy dyskowej wraz z dyskami klasy enterprise.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia Części I jest dostawa fabrycznie nowej macierzy dyskowej wraz z dyskami klasy enterprise - spełniającej wymagania minimalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia dla Części I – stanowiącym Załącznik nr 1.1 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę: 1) 1 sztuki fabrycznie nowej macierzy dyskowej klasy enterprise wraz z dyskami klasy enterprise spełniającego szczegółowe wymagania techniczne określone w pkt II OPZ; 2) szyny montażowej (dedykowanej szyny RACK 5U); 3) maskownicy (dedykowana przednia maskownica (bezel)); 4) kompletu akcesoriów i przewodów niezbędnych do pełnej operacyjności urządzenia będące przedmiotem zamówienia, zwanych wspólnie Sprzętem.
Interne Kennung: BO/20/2026 Część I
Los: LOT-0003
Titel: Część II - Dostawa fabrycznie nowych monitorów panoramicznych WUHD 39,7" ze zintegrowaną stacją dokującą.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia Części II jest dostawa 3 fabrycznie nowych monitorów panoramicznych WUHD 39,7" ze zintegrowaną stacją dokującą spełniających wymagania minimalne określone w Opisie przedmiotu zamówienia dla Części II – stanowiącym Załącznik nr 1.2 do SWZ.
Interne Kennung: BO/20/2026 Część II
Haupteinstufung (cpv): 30231300 Bildschirme