See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente tehnico-criminalistice pentru autolaborator criminalistic
Beschreibung: Autoritatea contractantă dorește achiziţionarea a: LOT1 - 4 cpl. de Echipamente tehnice și kituri specializate pentru activități criminalistice și LOT 2 - 4 cpl. de Aparate foto DSLR în vederea dotării Inspectoratului Teritorial Poliției de Frontieră Iasi, cu livrare in termen de maxim 45 de zile de semnarea contractelor. Un complet aferent lotului 1 este alcătuit din: 1. Trusă criminalistică - Proiectoare led pentru iluminatul pe timp de noapte; 2. Trusă criminalistică pentru marcarea locului faptei; 3. Trusă criminalistică pentru recoltarea și ambalarea urmelor biologice; 4.Trusă criminalistică lumini cu lungime de undă variabilă; 5.Trusă criminalistică pentru relevarea și ridicarea urmelor papilare . Achiziția se va efectua în cadrul proiectului InvestiGate - Increasing the capacity of law enforcement agencies for investigating and proving the facts of cross-border crime, finanţat în cadrul Programului de cooperare Interreg NEXT Romania – Republica Moldova 2021-2027.
Interne Kennung: 5051447_2026_PAAPD1630963
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33954000 Sets zur biologischen Beweissammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipamente tehnice și kituri specializate pentru activități criminalistice (truse criminalistice)
Beschreibung: I.T.P.F. Iași dorește achiziționarea a 4 cpl. de Echipamente tehnice și kituri specializate pentru activități criminalistice (truse criminalistice). Un complet este compus din: 1. Trusă criminalistică - Proiectoare led pentru iluminatul pe timp de noapte; 2. Trusă criminalistică pentru marcarea locului faptei; 3. Trusă criminalistică pentru recoltarea și ambalarea urmelor biologice; 4.Trusă criminalistică lumini cu lungime de undă variabilă; 5.Trusă criminalistică pentru relevarea și ridicarea urmelor papilare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Aparate foto DSLR
Beschreibung: I.T.P.F. Iași dorește achiziționarea a 4 cpl. de Aparate foto DSLR.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 38651000 Fotokameras