2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego dla Gminy Sędziszów Małopolski w kwocie 4.200.000 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 4.200.000 zł w rozumieniu art. 69 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz.U. z 2026 r. poz. 38 z późn. zm.) przeznaczonego na sfinansowanie rozchodów z tytułu spłaty rat kredytów zaciągniętych w latach 2019 -2025. Zamawiający dopuszcza refundację już dokonanych spłat kredytów. 2. Kredyt będzie udzielony i rozliczany w złotych polskich. 3. Kredyt uruchomiony zostanie w terminie podpisania umowy. Zamawiający ustala, że wypłata kredytu nastąpi w 2026 r., w transzach (maksymalnie 2 transze), uruchamianych na wniosek Zamawiającego w terminie do trzech dni roboczych od dnia otrzymania wniosku przez Wykonawcę, 1) Spłata kredytu następowała będzie w latach 2027 – 2035, w 34 kwartalnych ratach, płatnych w ostatnim dniu miesiąca kończącego kalendarzowy kwartał, począwszy od III kwartału 2027 roku
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 4.200.000 zł w rozumieniu art. 69 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz.U. z 2026 r. poz. 38 z późn. zm.) przeznaczonego na sfinansowanie rozchodów z tytułu spłaty rat kredytów zaciągniętych w latach 2019 -2025. Zamawiający dopuszcza refundację już dokonanych spłat kredytów. 2. Kredyt będzie udzielony i rozliczany w złotych polskich. 3. Kredyt uruchomiony zostanie w terminie podpisania umowy. Zamawiający ustala, że wypłata kredytu nastąpi w 2026 r., w transzach (maksymalnie 2 transze), uruchamianych na wniosek Zamawiającego w terminie do trzech dni roboczych od dnia otrzymania wniosku przez Wykonawcę, 1) Spłata kredytu następowała będzie w latach 2027 – 2035, w 34 kwartalnych ratach, płatnych w ostatnim dniu miesiąca kończącego kalendarzowy kwartał, począwszy od III kwartału 2027 roku 2) Okres karencji w spłacie kredytu obejmuje czas od daty podpisania umowy do dnia 29.09.2027 r. 3) Zamawiający będzie powiadamiany o wysokości raty przypadającej do spłaty w terminie do 1 miesiąca przed terminem zapłaty. 4) Oprocentowanie kredytu będzie ustalane kwartalnie według 3-miesięcznej stawki wskaźnika WIBOR, notowanej w ostatnim dniu roboczym kwartału poprzedzającego kwartał, za który odsetki są naliczane i stałej marży banku. Marża banku nie może ulec zmianie przez cały okres trwania umowy. Odsetki będą naliczane i pobierane od wykorzystanego kredytu. W przypadku gdyby 3-miesięczna stawka stopy procentowej WIBOR o której mowa powyżej, była ujemna to przyjmuje się ją na poziomie 0%. 5) W przypadku zaprzestania opracowywania i publikacji Wskaźnika WIBOR przy ustalaniu oprocentowania w miejsce dotychczasowego wskaźnika zastosowanie będzie miał nowy wskaźnik ustalony zgodnie z obowiązującymi przepisami. 6) Odsetki od udzielonego kredytu, stanowić będą jedyne wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu wykonania umowy kredytowej. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów i opłat związanych z przygotowaniem, udzieleniem, ubezpieczeniem oraz wszelkich innych opłat związanych z obsługą kredytu. 7) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą od kwoty aktualnego zadłużenia i podlegają spłacie kwartalnie w ostatnim dniu miesiąca kończącego kwartał, przy czym gdy ostateczny dzień płatności przypada na dzień wolny od pracy, termin płatności przypada na pierwszy dzień roboczy po tym dniu. 8) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą od dnia powstania zadłużenia do dnia poprzedzającego jego spłatę. 9) O zmianie oprocentowania Wykonawca będzie każdorazowo zawiadamiał Zamawiającego w formie pisemnej, podając jednocześnie wysokość obowiązujących w danym kwartale odsetek. 10) Wykonawca zobowiązuje się zagwarantować przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości kredytu bez obciążania zamawiającego dodatkowymi kosztami po uprzednim powiadomieniu Wykonawcy przez Zamawiającego, w terminie 7 dni przed dniem dokonania spłaty, o zamiarze dokonania takiej spłaty. 11) Zamawiający zastrzega sobie prawo do: a) niewykorzystania pełnej kwoty przyznanego kredytu z zastrzeżeniem, że minimalna kwota uruchomionego kredytu będzie nie mniejsza niż 3 000 000 zł (słownie: trzy miliony złotych); b) renegocjacji kwot i terminów spłat kapitału. 12) W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. 13) W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego części kredytu lub dokonania wcześniejszej spłaty części kredytu strony ustalają nowy harmonogram spłaty w formie aneksu do umowy. 14) Wykonawca nie może uzależnić udzielenia kredytu od przejęcia bankowej obsługi Zamawiającego oraz od ubezpieczenia kredytu przez Zamawiającego. 15) Wykonawca nie będzie wymagał innego zabezpieczenia zaciągniętego kredytu poza wekslem in blanco wraz z deklaracją wekslową przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy. 16) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ 17) Zamawiający nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 par. 1 pkt. 5 k.p.c. 18) Na rachunkach bankowych Zamawiającego nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 19) Zamawiający nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 20) U Zamawiającego nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. 21) U Zamawiającego nie były prowadzone komornicze działania windykacyjne wszczynane na wniosek banków. 22) Zamawiający nie posiada zaległych zobowiązań wobec ZUS i US. 23) Zamawiający nie posiada zobowiązań z tytułu wykupu wierzytelność, forfaitingu, faktoringu. eFinancingu, leasingu. 24) Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 25) Zamawiający nie posiada podpisanych umów o charakterze partnerstwa publiczno - prawnego. 26) W ciągu ostatnich lat nie została podjęta uchwała o nieudzieleniu absolutorium organowi wykonawczemu Zamawiającego. 27) Podmioty powiązane kapitałowo: a) Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., wartość udziałów 1.000.000 zł, co stanowi 100 % w kapitale zakładowym. b) Podkarpackie Centrum Hurtowe "AGROHURT" S.A., wartość akcji 50 000 zł co stanowi 0,5264% udziałów w kapitale zakładowym. c) Bank Spółdzielczy w Sędziszowie Małopolskim, wartość udziałów 100 000 zł co stanowi 0,74% w kapitale zakładowym. d) SIM Podkarpacie Sp. z o.o. wartość udziałów 14 817 400,00 zł co stanowi 8,88 % w kapitale zakładowym. 28) Zamawiający, jako załączniki do niniejszej SWZ udostępnia n/w materiały: a) Opinia RIO o sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2025 rok; b) Opinia RIO w sprawie wydania opinii o możliwości spłaty kredytu zaciągniętego przez Gminę Sędziszów Małopolski; c) Uchwala Rady Gminy w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego; d) Zaświadczenie o NIP; e) Zaświadczenie o REGON; f) Zaświadczenie o wyborze Burmistrza. g) Informacja o stanie zadłużenia Gminy Sędziszów Małopolski
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowień i opcji