622987-2026 - Ergebnis
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – CSC - Tieteen tietotekniikan keskus Oy - IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Tiedontuotanto 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CSC - Tieteen tietotekniikan keskus Oy - IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Tiedontuotanto 2026
Beschreibung: Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne tutkimuksen, julkishallinnon ja koulutusjärjestelmän sekä hankintayksikön sisäisten tiedontuotannon ratkaisujen suunnitteluun, kehittämiseen ja ylläpitoon liittyvistä asiantuntijaresursseista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankinnan ennakoitu arvo sopimuskaudella (ml. optiokausi) on 16 miljoonaa euroa (ilman ALV).
Interne Kennung: 575180
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000