2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kalendarze 2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i dostawa kalendarzy na 2027 rok. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 4. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub 19 ustawy Pzp. 5. Wspólny słownik zamówień (CPV): 79800000-2 – usługi drukowania i powiązane. 79970000-4 – usługi publikacji. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Przedmiot zamówienia zostanie wykonany, dostarczony do siedziby zamawiającego i rozładowany we wskazanym przez niego miejscu w następujących terminach: 1) do 25 dni od dnia zawarcia umowy – dotyczy kalendarzy, o których mowa w części A i B Opisu Przedmiotu Zamówienia zwanego dalej „OPZ” (załącznik nr 1 do SWZ). 2) do 30 dni od dnia zawarcia umowy – dotyczy kalendarzy, o których mowa w części C OPZ (załącznik nr 1 do SWZ).
Interne Kennung: BAF.wzp.23.1.10.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 2. Zamawiający zgodnie z art. 257 ustawy Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeśli środki publiczne przeznaczone na sfinansowanie zamówienia w całości lub w części nie zostaną mu przyznane. Podstawa ta nie będzie traktowana jako unieważnienie postępowania z przyczyn leżących po stronie zamawiającego. 3. Nie dokonano podziału zamówienia na części, w ramach prowadzonego postępowania. 4. Zamawiający wskazuje powody niedokonania podziału zamówienia na części. Mając na uwadze, że kwestię dotyczącą możliwości podziału zamówienia na części, ustawodawca pozostawił do wyłącznej dyspozycji zamawiającego, zamawiający, rozważył celowość podziału zamówienia na części i uznał, że podział zamówienia na części nie byłby właściwy w zakresie przedmiotowego zamówienia. Wynika z faktu, że taki podział doprowadziłby do nadmiernych trudności technicznych oraz zwiększenia kosztów wykonania zamówienia. Przedmiotowe postępowanie w żaden sposób nie ogranicza możliwości udziału w postępowaniu mikro, małych czy średnich przedsiębiorstw. Decyzja zamawiającego uwzględnia więc rynek wykonawców, którzy mogą ubiegać się o to zamówienie. Z uwagi na to, że zamówienie jest niepodzielne ze względów organizacyjnych oraz ekonomicznych i tworzy nierozerwalną całość. Podzielenie zamówienia uniemożliwiłoby osiągnięcie założonego celu i mogłoby skutkować dodatkowymi trudnościami technicznymi dotyczącymi sprawnego wykonania zamówienia. Podział postępowania na części dodatkowo generowałby większe koszty oraz ryzyko niewykonania całości zamówienia. Tym samym brak podziału przedmiotowego postępowania na części jest podyktowany również korzyściami ekonomicznymi - celem oszczędnościowym. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych, jednostki sektora finansów publicznych muszą dokonywać wydatków w szczególności w sposób celowy i oszczędny. Tym samym Ministerstwo decydując się na prowadzenie postępowania bez podziału na części, wzięło pod uwagę również ww. zasady. Brak podziału postępowania na części nie powoduje ryzyka naruszenia zasady konkurencyjności oraz ograniczenia udziału w postępowaniu mikro, małym czy średnim przedsiębiorstwom. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z potrzebami Ministerstwa. Zamawiający dokonał oceny braku podziału przedmiotowego postępowania na części uwzględniając wszystkie okoliczności wpływające na przedmiot zamówienia oraz całokształtu okoliczności sprawy. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia przez wykonawców wizji lokalnej. 10. Rozliczenia pomiędzy zamawiającym a wykonawcą będą prowadzone w PLN. 11. Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 13. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej po dokonaniu oceny ofert w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. 14. Zamawiający nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań, a wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 15. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu znane na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. 16. Zamawiający nie przewiduje wymogu ani możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 17. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy na warunkach określonych w projekcie umowy. 18. Zamawiający nie zastrzega wymogów ani wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa odpowiednio w art. 94 ustawy Pzp. 19. Zamawiający nie zastrzega wymogów ani wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa odpowiednio w art. 95 ustawy Pzp. 20. Zamawiający nie zastrzega wymogów ani wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa odpowiednio w art. 96 ustawy Pzp 21. Wykonawcę, którego reprezentuje pełnomocnik lub wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna) muszą ustanowić i wskazać pełnomocnika: 1) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo 2) do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Z dokumentu potwierdzającego uprawnienie do występowania w roli pełnomocnika (np. umowa spółki, pełnomocnictwo) musi wynikać, do której z ww. czynności powołano pełnomocnika. Dokument musi identyfikować wykonawcę, którego reprezentuje pełnomocnik lub wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, jak również wskazywać ustanowionego pełnomocnika. Ww. dokument należy złożyć wraz z ofertą w formie: dokumentu sporządzonego w postaci elektronicznej, który należy przekazać w formie elektronicznego oryginału opatrzonego kwalifikowanym podpisem, odwzorowania cyfrowego dokumentu wystawionego w postaci papierowej, którego oryginał został opatrzony własnoręcznym podpisem mocodawców. Cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu powinno zostać opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, odwzorowania cyfrowego dokumentu wystawionego w postaci papierowej, którego oryginał został opatrzony własnoręcznym podpisem mocodawców, potwierdzonego przez notariusza. Elektroniczne poświadczenie zgodności odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem, które notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym – zgodnie z art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79800000 Druckereidienste und verbundene Dienstleistungen des Druckgewerbes
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79970000 Verlagsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie i dostawa kalendarzy na 2027 rok
Beschreibung: OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i dostawa kalendarzy na 2027 rok. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 4. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub 19 ustawy Pzp. 5. Wspólny słownik zamówień (CPV): 79800000-2 – usługi drukowania i powiązane. 79970000-4 – usługi publikacji.