See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla Gminy Krzeszowice oraz Jednostek Organizacyjnych Gminy Krzeszowice na okres 1 roku tj. od 1.01.2027 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup energii elektrycznej dla gminy Krzeszowice oraz jednostek organizacyjnych gminy Krzeszowice na potrzeby eksploatacji budynków, lokali, obiektów użytkowych oraz zasilania oświetlenia ulicznego w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne z dn. 10 kwietnia 1997 r., zwany dalej „zakupem energii elektrycznej”, na okres 12 miesięcy (1.01.2027 r. – 31.12.2027 r.). Dostarczona energia będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu Gwarancję pochodzenia energii elektrycznej dla 46 obiektów o łącznym szacowanym zużyciu energii 535 321 kWh, o której mowa art. 120 ustawy o odnawialnych źródłach energii za okres roku kalendarzowego w terminie do 120 dni po wskazanym okresie. 2. Zamówienie obejmuje zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w ust. 3: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy wynosi 2 214 163 kWh. 2) Wykonanie czynności w zakresie przeprowadzenia całości procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej w tym: do dokonania w imieniu i na rzecz Zamawiającego następujących czynności związanych ze zmianą sprzedawcy energii elektrycznej dla potrzeb eksploatacji budynków i obiektów Gminy Krzeszowice i jej jednostek organizacyjnych: zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z Wykonawcą, dokonania wszelkich czynności, które będą konieczne w procesie zmiany sprzedawcy energii, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa na czas trwania umowy sprzedaży energii elektrycznej z wyłączeniem zawarcia umowy, wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ, w szczególności Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, reprezentowania Zamawiającego, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie zmiany dostawcy sprzedaży energii elektrycznej. 3) Zamawiający informuje, że: a) procedura wyboru sprzedawcy energii w formie przetargu odbywa się po raz kolejny; b) posiada umowy: - na dystrybucję energii elektrycznej z OSD - Tauron Dystrybucja S.A. – Oddział w Krakowie na czas nieokreślony; - umowy sprzedaży energii elektrycznej z AUDAX RENEWABLES POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (obowiązują do 31.12.2026 r.), c) prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Opisie przedmiotu zamówienia stanowi jedynie wartość przybliżoną, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zmianie, a faktyczne zużycie energii (mniejsze lub większe od prognozy wskazanej w Załączniku nr 7 do SWZ) uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, zaś Sprzedawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować ceny energii zaoferowane w przetargu; d) wyraża zgodę na zawarcie umowy drogą korespondencyjną; e) wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy, udostępni dane PPE w formie elektronicznej, niezwłocznie po zawarciu umowy; f) spełnia warunki określone ustawą z dania 27 października 2022 roku o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. g) Zamawiający nie posiada umów kompleksowych oraz nie korzysta z ofert promocyjnych. 3. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż energii elektrycznej - 2 214 163,00 kWh: 1) dla Gminy Krzeszowice: oświetlenie uliczne 1 435 553,00 kWh - 172 punktów 2) dla Gminy Krzeszowice: inne obiekty 187 768,00 kWh - 28 punktów 3) dla Jednostek Organizacyjnych: 590 842,00 kWh - 11 jednostek- 48 punktów: a) Zakład Administracji Budynków Komunalnych ul. F. Kulczyckiego 1, 32-065 Krzeszowice; b) Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach, ul. Szkolna 7, 32-065 Krzeszowice; c) Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sance; Sanka 266, 32-067 Sanka; d) Szkoła Podstawowa im. Jana Łachuta w Ostrężnicy; ul. Królewska 32, 32-065 Ostrężnica; e) Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze; ul. Szkolna 1, 32-065 Nawojowa Góra; f) Szkoła Podstawowa im. Mjr Józefa Ryłki w Czernej, Czerna 274, 32-065 Krzeszowice; g) Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach, ul. Jurajska 197; 32-065 Filipowice; h) Szkoła Podstawowa im. K. i A. Potockich w Miękini, Miękinia 180, 32-065 Miękinia; i) Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Nowej Górze; ul. Szkolna 35, 32-065 Nowa Góra; j) Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły w Tenczynku; ul. Szkolna 6, 32-067 Tenczynek. k) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej; ul. Krakowska 11, 32-065 Krzeszowice
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001