See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SolarWinds licensaftale til overvågning af IT drifts- (netværksenheder og applikationer), kapacitets- og til dels informationssikkerhedsovervågning på DTU)
Beschreibung: Tilstandsvurdering af SolarWinds overvågningssystem (licensaftale) til IT drifts- (netværksenheder og applikationer), kapacitets- og til dels informationssikkerhedsovervågning på DTU. Nuværende SolarWinds licensaftale udløber 29. november 2025.
Interne Kennung: 10392
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
Los: LOT-0000