2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa dwóch śmigłowców z Systemem Obserwacji Lotniczej.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch śmigłowców z Systemem Obserwacji Lotniczej. 2) Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ oraz Części IV SWZ. 3) Zamawiający na podstawie art. 136 ust 1 ustawy przewiduje zwołanie zabrania Wykonawców w celu wyjaśnienia treści SWZ. Spotkanie odbędzie się w dniu 22.09.2026 r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego, ul. Warszawska 165, 05-520 Konstancin-Jeziorna. Wykonawcy zainteresowani udziałem w zebraniu Wykonawców zobowiązani są do przesłania najpóźniej do dnia 21.09.2026 r. wykazu osób które będą brały udział w spotkaniu (z podaniem imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz nr telefonu) oraz propozycji pytań dotyczących treści SWZ. Zebranie odbywać się będzie w języku polskim. Po przeprowadzonym spotkaniu Zamawiający sporządzi informację zawierającą zgłoszone na zebraniu pytania o wyjaśnienie treści SWZ oraz odpowiedzi na nie, bez wskazywania źródeł zapytań. Informacja z zebrania zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 4) Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 5) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm Podwykonawców, jeżeli są już znani. 6) Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: kod: 34711500-9 Śmigłowce. 7) Zamawiający nie wymaga złożenia z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 8) Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: miejsce na terytorium polski. Szczegółowe miejsce dostawy zostanie uzgodnione z Wykonawcą na etapie zawierania umowy. 9) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zaliczki na poczet wykonania zamówienia w wysokości 30% wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Zasady udzielenia zaliczki określone zostały w §4 Części IV SWZ. 10) Zamawiający informuje, że dopuszcza rozliczenie z Wykonawcą w złotych polskich [zł] lub euro [EUR]. Wykonawca składając ofertę jest zobowiązany w sposób jednoznaczny wskazać rodzaj waluty. W przypadku złożenia oferty w euro [EUR] Zamawiający, na potrzeby porównania cen, dokona jej przeliczenia na złote polskie (zł) według kursu średniego EUR publikowanego przez NBP z dnia poprzedzającego dzień otwarcia ofert w postępowaniu. 11) Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, w tym wszelkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT, w rozumieniu art. 2 pkt 11k, 11l oraz 11m ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, wykorzystywane do realizacji zamówienia – zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska realizacji zamówienia lub rozwiązania towarzyszące – nie obejmowały: - produktów ICT, usług ICT ani procesów ICT wskazanych w rekomendacji Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa, o której mowa w art. 33 ust. 4 i 4a ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; - produktów ICT, usług ICT ani procesów ICT, których typ został określony w decyzji ministra właściwego do spraw informatyzacji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Niespełnienie powyższego wymagania będzie skutkowało odrzuceniem oferty; w przypadku zamówień publicznych stosownie do art. 226 ust. 1 pkt 17 lub pkt 19 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji spełnienia powyższego wymagania na każdym etapie postępowania.
Interne Kennung: 2026/WNP-0257-DU-PB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34711500 Hubschrauber
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa dwóch śmigłowców z Systemem Obserwacji Lotniczej
Beschreibung: Dostawa dwóch śmigłowców z Systemem Obserwacji Lotniczej
Interne Kennung: Dostawa dwóch śmigłowców z Systemem Obserwacji Lotniczej
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2026/WNP-0257-DU-PB
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34711500 Helicopters
5. Lot
Lot: LOT-0001