2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 20 000 000 euro na budowę zadaszenia nad schodami oraz przebudowę schodów wejściowych do budynku E i F Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka w Łodzi przy al. Piłsudskiego 71
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja przez Wykonawcę całości Inwestycji zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia przewidzianym w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pod nazwą „Budowa zadaszenia nad schodami oraz przebudowa schodów wejściowych do budynku E i F Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka w Łodzi przy al. Piłsudskiego 71” W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje: a) Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego wszystkich branż stosownie do przedmiotu zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, kosztorysów oraz uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę (o ile będzie wymagane). b) Uzgodnienie dokumentacji z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Łodzi oraz uzyskanie, przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót lub innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, pozwolenia Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na podejmowanie innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, zgodnie z pismem Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 6 maja 2025 r.; c) Zaprojektowanie i wykonanie zadaszenia w sposób zgodny z warunkami zaakceptowanymi przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, tj. zadaszenia wykonanego ze słupów stalowych oraz pokrycia dachowego ze szkła, w kolorystyce nawiązującej do istniejących zadaszeń przy zabytkowych zabudowaniach, chyba że właściwy organ ochrony zabytków w wydanym pozwoleniu dopuści lub nakaże inne rozwiązanie. d) Wykonanie robót budowlano-instalacyjnych na podstawie sporządzonego projektu wykonawczego. e) Sporządzenie w imieniu Zamawiającego zawiadomienia o rozpoczęciu i zakończeniu prac oraz uzyskanie pozwoleń wymaganych przepisami prawa niezbędnych dla wykonania obiektu i oddania go do użytkowania (o ile będzie wymagane), f) Uzyskanie wszelkich zezwoleń niezbędnych do przeprowadzenia Inwestycji. g) Pełnienie nadzoru autorskiego autora projektu w zakresie, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. h) Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań, pomiarów i odbiorów, jak również odbioru końcowego całości robót danego etapu będących przedmiotem zamówienia. Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w następujących załącznikach: a) Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 2 do SWZ b) wzór umowy – Załącznik nr 6 do SWZ
Interne Kennung: NZP.271.144.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie zadaszenia nad schodami oraz przebudowie schodów wejściowych do budynków E i F Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka w Łodzi przy al. Piłsudskiego 71. Konieczność pilnego udzielenia zamówienia wynika ze złego stanu technicznego schodów wejściowych. Uszkodzone okładziny schodów powodują realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjentów, personelu medycznego oraz innych osób korzystających z obiektu. Dalsze użytkowanie schodów w obecnym stanie wiąże się z ryzykiem wystąpienia zdarzeń mogących skutkować uszczerbkiem na zdrowiu użytkowników. W związku z powyższym niezbędne jest jak najszybsze wyłonienie wykonawcy oraz rozpoczęcie robót budowlanych w celu usunięcia istniejącego zagrożenia i zapewnienia bezpiecznego dostępu do budynków. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert do 15 dni nie ograniczy konkurencji ani możliwości przygotowania ofert przez potencjalnych wykonawców. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane o standardowym charakterze, powszechnie dostępne na rynku i niewymagające zastosowania specjalistycznych technologii ani szczególnie złożonych rozwiązań technicznych. Dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i umożliwia wykonawcom sporządzenie rzetelnych ofert w skróconym terminie. W ocenie Zamawiającego zachodzą zatem przesłanki określone w art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, uzasadniające skrócenie terminu składania ofert do 15 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45261900 Dachreparatur und Dachwartung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261910 Dachreparatur, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 71220000 Architekturentwurf
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie robót budowlanych pn.: „Budowa zadaszenia nad schodami oraz przebudowa schodów wejściowych do budynku E i F Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J. Korczaka w Łodzi przy al. Piłsudskiego 71”
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ - Dokumentacja techniczna