See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów publicznych placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
Beschreibung: Opis Przedmiotu Zamówienia
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego w Tychach” 2. Termin realizacji zamówienia: od 07.09.2026 r. do 23.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 250 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 180 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 45 000 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz deserem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 8:30 danego dnia. 10. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 11. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 12. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 13. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 14. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 15. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 16. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 17. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 18. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 19. Wykonawca będzie miał możliwość skorzystania z pomieszczenia Przedstawiciela Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy najmu, które jest dostosowane do podłączenia własnej zmywarki, w której Wykonawca może codziennie zmywać i dezynfekować brudne naczynia oraz sztućce. W takim wypadku Wykonawca będzie ponosił stałą opłatę związaną z wynajmem pomieszczenia oraz ze zużyciem mediów (woda, prąd, gaz). 20. Wykonawca zapewni wszelkie środki chemiczne oraz dezynfekcyjne do eksploatacji zmywarki. 21. W przypadku awarii zmywarki, Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznej wymiany zepsutego sprzętu na sprzęt w pełni sprawny. 22. Opłata stała będzie wynosić 500 zł netto + VAT 23% tj. 615,00 zł brutto i będzie płatna na numer rachunku bankowego placówki na podstawie odrębnej faktury. 23. Faktura będzie przesyłana drogą mailową na adres Wykonawcy do 7 dnia każdego miesiąca, z terminem płatności do 14 dnia każdego miesiąca. 24. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 25. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach” 2. Termin realizacji zamówienia: od 02.09.2026 r. do 24.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 240 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 183 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 43 920 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz deserem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 10. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 11. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 12. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 13. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 14. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 15. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 16. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 17.Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 18. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 19. Wykonawca będzie miał możliwość skorzystania z pomieszczenia Przedstawiciela Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy najmu, które jest dostosowane do podłączenia własnej zmywarki, w której Wykonawca może codziennie zmywać i dezynfekować brudne naczynia oraz sztućce. W takim wypadku Wykonawca będzie ponosił stałą opłatę związaną z wynajmem pomieszczenia oraz ze zużyciem mediów (woda, prąd, gaz). 20. Wykonawca zapewni wszelkie środki chemiczne oraz dezynfekcyjne do eksploatacji zmywarki. 21. W przypadku awarii zmywarki, Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznej wymiany zepsutego sprzętu na sprzęt w pełni sprawny. 22. Opłata stała będzie wynosić 853,66 zł netto + VAT 23% tj. 1 050,00 zł brutto i będzie płatna na numer rachunku bankowego placówki na podstawie odrębnej faktury. 23. Faktura będzie przesyłana drogą mailową na adres Wykonawcy do 7 dnia każdego miesiąca, z terminem płatności do 14 dnia każdego miesiąca. 24. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 25. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0002
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach” 2. Termin realizacji zamówienia: od 10.09.2026 r. do 18.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 180 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 165 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 29 700 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz deserem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 10. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 11. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 12. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 13. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 14. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 15. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 16. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 17. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 18.Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 19. Wykonawca będzie miał możliwość skorzystania z pomieszczenia Przedstawiciela Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy najmu, które jest dostosowane do podłączenia własnej zmywarki, w której Wykonawca może codziennie zmywać i dezynfekować brudne naczynia oraz sztućce. W takim wypadku Wykonawca będzie ponosił stałą opłatę związaną z wynajmem pomieszczenia oraz ze zużyciem mediów (woda, prąd, gaz). 20. Wykonawca zapewni wszelkie środki chemiczne oraz dezynfekcyjne do eksploatacji zmywarki. 21. W przypadku awarii zmywarki, Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznej wymiany zepsutego sprzętu na sprzęt w pełni sprawny. 22. Opłata stała będzie wynosić 700,00 zł netto + VAT 23% tj. 861,00 zł brutto i będzie płatna na numer rachunku bankowego placówki na podstawie odrębnej faktury. 23. Faktura będzie przesyłana drogą mailową na adres Wykonawcy do 7 dnia każdego miesiąca, z terminem płatności do 14 dnia każdego miesiąca. 24.Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 25. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0003
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach” 2. Termin realizacji zamówienia: od 07.09.2026 r. do 18.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 195 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 170 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 33 150 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz deserem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 10. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 11. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 12. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 13. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 14. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 15. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 16. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 17. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 18. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 19. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 20. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy w Tychach”
Interne Kennung: LOT-0004
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów klas Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach
Interne Kennung: LOT-0005
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach” 2. Termin realizacji zamówienia: od 07.09.2026 r. do 24.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 95 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 183 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 17 385 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz deserem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 10. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 11. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 12. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 13. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 14. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 15. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 16. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 17. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 18. Przedstawiciel Zamawiającego na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0006
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Św. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Tychach”. 2. Termin realizacji zamówienia: od 14.09.2026 r. do 18.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych). 3. Szacunkowa liczba dzieci – 85 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 168 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 14 280 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz deserem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 10. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 11. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 12. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 13. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 14. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Przedstawiciel Zamawiającego. 15. Brudne naczynia, sztućce, sprzęt kuchenny Wykonawca zmywa oraz dezynfekuje we własnym zakresie w siedzibie Zamawiającego środkami czystości dostarczonymi przez Wykonawcę. 16. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość pojemników, w których będą dostarczane, produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 17. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 18. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 19. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 20. Wykonawca będzie miał możliwość skorzystania z pomieszczenia oraz sprzętu tj. zmywarki Przedstawiciela Zamawiającego, w którym Wykonawca może codziennie zmywać i dezynfekować brudne naczynia oraz sztućce. 21. Wykonawca zapewni wszelkie środki chemiczne oraz dezynfekcyjne do eksploatacji zmywarki. 22. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 23. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0007
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla dzieci w Przedszkolu nr 4 im. Małego Księcia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla wychowanków Przedszkola nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Tychach”. 2. Termin realizacji zamówienia: od 01.09.2026 r. do 31.08.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje przerwy wakacyjnej ustalonej przez Organ Prowadzący) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 44 (dyżur będzie pełniony w jednym miesiącu wakacyjnym) Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 231 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 10 164 posiłki. 4. Posiłek składa się z następujących elementów: śniadania, obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz podwieczorku. 5. Wykonawca dostarcza również wodę naturalną źródlaną bądź nisko zmineralizowaną niegazowaną, która będzie dostępna bez ograniczeń codziennie. Woda powinna posiadać pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. 6. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 7. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 8. Ilość dzieci korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 9. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 10. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 11. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 12. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 13. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 14. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 15. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Przedstawiciel Zamawiającego. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 16. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 17. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 18. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 19. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 20. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 21. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0008
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 im. Himalaistów Polskich w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 im. Himalaistów Polskich w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Tychach”. 2. Termin realizacji zamówienia: od 14.09.2026 r. do 11.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 200 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 162 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 32 400 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz deserem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 10. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 11. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 12. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 13. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 14. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 15. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 16. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 17. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 18. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 19. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0009
Los: LOT-0010
Titel: Część 10 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla dzieci w Przedszkolu nr 30 im. Małych Podróżników w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczanie i wydawanie posiłków dla wychowanków Przedszkola nr 30 im. Małych Podróżników w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Tychach”. 2. Termin realizacji zamówienia: od 01.09.2026 r. do 31.08.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje przerwy wakacyjnej ustalonej przez Organ Prowadzący). 3. Szacunkowa liczba dzieci – 200 (dyżur będzie pełniony w jednym miesiącu wakacyjnym) Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 207 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 45 800 posiłków 4. Posiłek składa się z następujących elementów: śniadania, obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem oraz podwieczorku. 5. Wykonawca dostarcza również wodę naturalną źródlaną bądź nisko zmineralizowaną niegazowaną, która będzie dostępna bez ograniczeń codziennie. Woda powinna posiadać pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. 6. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 7. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 8. Ilość dzieci korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 9. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60 % ilości dostarczanych posiłków w ramach zawartej umowy. 10. Ewentualne zmiany ilości zamawianych posiłków Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 11. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 12. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 13. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 14. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 15. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 16. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 17. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 18. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 19. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 20. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 21. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0010
Los: LOT-0011
Titel: Część 11 - Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Karola Palicy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie posiłków dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Karola Palicy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Tychach” 2. Termin realizacji zamówienia: od 14.09.2026 r. do 24.06.2027 r. (okres realizacji zamówienia nie obejmuje ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych) 3. Szacunkowa liczba dzieci – 90 Przewidywana liczba dni, w których będą wydawane posiłki – 168 Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie – 15 120 posiłków. 4. Jeden posiłek składa się z obiadu dwudaniowego wraz z kompotem/ napojem. 5. Faktyczna ilość wydawanych posiłków uzależniona jest od frekwencji dzieci w poszczególnych dniach. 6. Liczba dzieci i ilość posiłków podane są liczbami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń co do ilości faktycznie zamówionych posiłków w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego 7. Ilość osób korzystających z posiłków może się zmieniać w trakcie obowiązywania umowy w sposób rosnący lub malejący. 8. Zastrzega się możliwość zwiększenia maksymalnie o 20% lub zmniejszenia maksymalnie o 60% ilości dostarczanych obiadów w ramach zawartej umowy. 9. Ewentualne zmiany ilości zamawianych obiadów Przedstawiciel Zamawiającego zgłaszać będzie Wykonawcy najpóźniej do godziny 09:00 danego dnia. 10. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w danym miesiącu. 11. Dokładna ilość oraz rodzaj diet zostanie wyszczególniona i podana Wykonawcy dopiero po uzgodnieniach z rodzicami. Wykonawca szacując jednostkową cenę za posiłek powinien uwzględnić ewentualną dietę a cena za posiłek dietetyczny musi być taka sama jak za posiłek standardowy. 12. Mając na uwadze czynniki zewnętrzne zwane siłą wyższą tj. nadzwyczajne i nieprzewidywalne okoliczności, których następstw nie można było uniknąć mimo zachowania należytej staranności i których Przedstawiciel Zamawiającego nie może przewidzieć tj. możliwość ograniczenia zajęć dydaktycznych, w jednostkach oświatowych, w związku z możliwością wystąpienia pandemii, stanu epidemii, klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych, konfliktów zbrojnych, stanów zagrożenia wojną, Wykonawca musi być świadomy że może nastąpić ograniczenie lub zawieszenie świadczenia usługi na czas określony przez właściwe organy państwowe i/lub samorządowe. 13. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowywania posiłków zgodnie ze zgłaszanym przez szkołę zapotrzebowaniem na dany dzień. 14. Posiłki będą serwowane na jednorodnej, jednakowej zastawie ceramicznej, wolnej od wad, pęknięć, wyszczerbień. Napoje będą serwowane w szklankach/kubkach ceramicznych. Niezbędną ilość naczyń oraz sztućców zapewnia Wykonawca. Uszkodzone sztuki zastawy stołowej Wykonawca będzie niezwłocznie wymieniać na elementy nieuszkodzone. Wymienione elementy zastawy muszą odpowiadać formą, deseniem, rozmiarem i ciężarem pozostałym w zestawie naczyniom. 15. Wykonawca zobowiązany jest dbać o jakość (niezniszczony, nieporysowany teflon, itp.) oraz czystość naczyń i sztućców, w których będą dostarczane, przechowywane i wydawane produkty żywnościowe (dot. szczególnie pojemników z powłoką teflonową). 16. Każdego dnia, w którym odbywa się żywienie, Wykonawca zapewnienia odbiór i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych. Koszt transportu odbioru resztek żywieniowych ponosi Wykonawca 17. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie wszelkie koszty związane z przygotowaniem przedmiotu zamówienia, w tym: koszty osprzętu (termosy, pojemniki itd.), koszty transportu, koszty wydawania posiłków, koszty przygotowania posiłku we własnym lokalu przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie w przyrządzaniu posiłków jakościowych. 18. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie określane na podstawie ilościowego rozliczenia rzeczywiście wydanych posiłków w oparciu o cenę jednostkową zadeklarowaną w ofercie Wykonawcy. 19. Wykonawca będzie miał możliwość skorzystania z pomieszczenia Przedstawiciela Zamawiającego na podstawie odrębnej umowy najmu, które jest dostosowane do podłączenia własnej zmywarki, w której Wykonawca może codziennie zmywać i dezynfekować brudne naczynia oraz sztućce. W takim wypadku Wykonawca będzie ponosił stałą opłatę związaną z wynajmem pomieszczenia oraz ze zużyciem mediów (woda, prąd, gaz). 20. Wykonawca zapewni wszelkie środki chemiczne oraz dezynfekcyjne do eksploatacji zmywarki. 21. W przypadku awarii zmywarki, Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznej wymiany zepsutego sprzętu na sprzęt w pełni sprawny. 22. Opłata stała będzie wynosić 250 zł netto + VAT 23% tj. 307,50 zł brutto i będzie płatna na numer rachunku bankowego placówki na podstawie odrębnej faktury. 23. Faktura będzie przesyłana drogą mailową na adres Wykonawcy do 7 dnia każdego miesiąca, z terminem płatności do 14 dnia każdego miesiąca. 24. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić Ewidencję dostarczanych i wydanych posiłków (załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) i przekładać ją do podpisu dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Tychach lub osoby przez niego upoważnionej w każdym dniu dostawy. Ewidencja stanowi potwierdzenie daty, godziny oraz ilości dostarczonych posiłków. 25. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia na stanowisku osób biorących udział w przygotowywaniu posiłków tj. kucharza oraz dietetyka/ technologa żywienia zbiorowego.
Interne Kennung: LOT-0011