See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vzpostavitev in vzdrževanje informacijskega sistema za izmenjavo podatkov o infrastrukturi za AG z NAP in registracijo ID kod (IS AFIR)
Beschreibung: Cilj javnega naročila je, da se z nadgradnjo obstoječega informacijskega sistema (IS IDACS) na nacionalnem portalu nacionalna točka dostopa (NAP) vzpostavi nov informacijski sistem (IS AFIR), ki bo omogočal izpolnjevanje zavez iz: o EU Uredbe 1804/2023 o vzpostavitvi infrastrukture za alternativna goriva ter razveljavitvi Direktive 2014/94/EU (AFIR); o EU delegiranih in izvedbene uredbe k EU uredbi AFIR glede standardov, aplikacijskega programskega vmesnika (API) ter vrst podatkov o polnilnih in oskrbovalnih mestih za alternativna goriva (AG) za izmenjavo s portalom NAP; o nacionalnega Zakona o vzpostavitvi infrastrukture za AG in spodbujanju prehoda na AG v prometu (ZIAG) ter podzakonskih aktov po tem zakonu.
Interne Kennung: JN-47166
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Informacijski sistem AFIR bo omogočal: o izmenjavo predpisanega nabora statičnih in dinamičnih podatkov o javno dostopnih polnilnih mestih za električna vozila (EV) ter oskrbovalnih mestih za druga AG – vodik (H2), stisnjen zemeljski plin (SZP) , utekočinjen zemeljski plin (UZP), utekočinjen naftni plin (UNP) in idr., med upravljalci in portalom NAP; o celovito informacijsko podporo za delovanje Registracijske pisarne za ID kode ter vzpostavitev in upravljanje repozitorijev ID kod na področju infrastrukture za AG v prometu; o prikaz podatkov o polnilnih in oskrbovalnih mestih na geografski karti na portalu NAP; o nediskriminatoren in prost dostop razvijalcem storitev do podatkov o polnilnih in oskrbovalnih mestih v DATEXII formatu za ponovno uporabo na način G2B; o dostop do nacionalnih repozitorijev ID kod na način G2C; o pregled in spremljanje državnim organom nad stanjem in operativnostjo javno dostopnih polnilnih in oskrbovalnih mest ter potekom izmenjave podatkov s portalom NAP; o dostop, obdelavo, izpis in analizo podatkov o polnilnih in oskrbovalnih mestih za namene strateškega načrtovanja, pripravo nacionalnih okvirov politik ter nacionalnega in EU poročanja; o pregled nad zasebnimi polnilnimi in oskrbovalnimi mesti, ki se bodo sofinancirala z EU ali nacionalnimi sredstvi.
Interne Kennung: 553092