623340-2025 - Wettbewerb
Polen – Niederflurbusse – Dostawa 15 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG dla PKM Katowice Sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 15 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG dla PKM Katowice Sp. z o.o.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 15 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG dla PKM Katowice Sp. z o.o. 2. Przedmiot zamówienia dzieli się na dwie części, zwane dalej „zadaniem nr 1” i „zadaniem nr 2”, tj.: 2.1. zadanie nr 1: dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG spełniających wymagania określone w punkcie III.9. SWZ zwanych dalej autobusami przegubowymi, 2.2. zadanie nr 2: dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG, spełniających wymagania określone w punkcie III.10. SWZ zwanych dalej autobusami jednoczłonowymi.
Interne Kennungpn/06/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
LosLOT-0001
Titeldostawa 5 sztuk fabrycznie nowych przegubowych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 15 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG dla PKM Katowice Sp. z o.o. 2. Przedmiot zamówienia dzieli się na dwie części, zwane dalej „zadaniem nr 1” i „zadaniem nr 2”, tj.: 2.1. zadanie nr 1: dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG spełniających wymagania określone w punkcie III.9. SWZ zwanych dalej autobusami przegubowymi, 2.2. zadanie nr 2: dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG, spełniających wymagania określone w punkcie III.10. SWZ zwanych dalej autobusami jednoczłonowymi. 3. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pojazdy spełniały co najmniej wymagania i warunki określone w poniższych normach i przepisach: 3.1. Autobus musi spełniać wszystkie wymagania określone w Dziale III ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.). 3.2. Oferowany autobus musi posiadać aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U. z 2023r. poz. 1651). 3.3. Oferowany autobus musi spełniać wymagania Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, w odniesieniu do ich ogólnego bezpieczeństwa oraz ochrony osób znajdujących się w pojeździe i niechronionych uczestników ruchu drogowego, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 oraz uchylające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 78/2009, (WE) nr 79/2009 i (WE) nr 661/2009 oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 631/2009, (UE) nr 406/2010, (UE) nr 672/2010, (UE) nr 1003/2010, (UE) nr 1005/2010, (UE) nr 1008/2010, (UE) nr 1009/2010, (UE) nr 19/2011, (UE) nr 109/2011, (UE) nr 458/2011, (UE) nr 65/2012, (UE) nr 130/2012, (UE) nr 347/2012, (UE) nr 351/2012, (UE) nr 1230/2012 i (UE) 2015/166 (Dz.Urz.UE.L 2019 Nr 325, str. 1 z późn. zm.); 3.4. Oferowany autobus musi spełniać homologację potwierdzającą warunek niepalności wyposażenia przedziału pasażerskiego oraz kabiny kierowcy na podstawie Regulaminu z dnia 21 kwietnia 2015 r. Nr 118 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy techniczne dotyczące palności materiałów używanych w konstrukcji niektórych kategorii pojazdów samochodowych oraz ich odporności na działanie paliw lub smarów [2015/622] (Dz.U.UE.L.2015 Nr 102, str. 67 z późn. zm.). 3.5. W sytuacji, gdy w okresie pomiędzy złożeniem przez Wykonawcę oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia realizacją umowy, nastąpi zmiana przepisów prawa w zakresie rejestracji, homologacji, sprzedaży lub wprowadzenia do użytku nowych autobusów (a także zespołów i podzespołów do tych autobusów), Wykonawca ten obowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem tychże zmian. W szczególności obowiązek ten dotyczy dostarczenia Zamawiającemu autobusów spełniających wymagania określone zgodnie z wyżej wymienionymi przepisami, jak również dokumentów umożliwiających zarejestrowanie tych autobusów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Interne Kennungzadanie nr 1
LosLOT-0002
Titeldostawa 10 sztuk fabrycznie nowych jednoczłonowych autobusów miejskich, niskopodłogowych zasilanych gazem CNG
Interne Kennungzadanie nr 2