623398-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego dla gminy Luzino
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego dla gminy Luzino
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 6 500 000,00 PLN dla Gminy Luzino, który przeznaczony będzie: 1) w kwocie 2 500 000,00 PLN na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy, 2) w kwocie 4 000 000,00 PLN na spłatę zobowiązań wynikających z rozliczeń kredytów i pożyczek zaciągniętych w latach ubiegłych, - przez obsługę kredytu należy rozumieć czynności związane z obsługą rat kapitałowych i odsetek od kredytu.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung3. Warunki, zakres i wymagania jakościowe, odnoszące się do, co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, które jednocześnie stanowią część projektowanych postanowień umownych: 1) udzielenie kredytu w walucie polskiej (PLN), 2) uruchomienia kredytu nastąpi jednorazowo, bez dodatkowego wniosku, czy dyspozycji ze strony Zamawiającego, tj. w 1 transzy, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze, licząc od daty zawarcia umowy, 3) pierwsza rata kapitałowa płatna w dniu 31.03.2029 r., okres karencji w spłacie rat kapitałowych do dnia 30.03.2029 r., 4) okres spłaty kapitału: od 31.03.2029 r. do 31.03.2038 r., 5) pierwsza rata odsetkowa płatna w dniu 31.12.2025 r., okres karencji w spłacie rat odsetkowych do 30.12.2025 r.; – spłata rat odsetkowych będzie następowała w okresach kwartalnych, w ostatnim dniu danego kwartału – po okresie karencji w spłacie rat kapitałowych, spłata odsetek będzie następowała łącznie ze spłatą kredytu, na koniec ostatniego dnia kwartału, z uwzględnieniem postanowień pkt. 9 niniejszego ustępu, 6) spłata rat kapitałowych – kwartalnie zgodnie z harmonogramem opisanym w pkt. 3.6 rozdz. IV SWZ.7) oprocentowanie kredytu będzie ustalane w stosunku rocznym według zmiennej stopy procentowej, opartej na podstawie stawki - średni WIBOR jednomiesięczny (WIBOR 1M), z poprzedniego miesiąca plus stała (w okresie obowiązywania umowy) oferowana marża banku; - nowa stawka WIBOR 1M będzie określona na podstawie WIBOR 1M liczonej, jako średnia arytmetyczna z miesiąca poprzedzającego okres naliczania odsetek i obowiązywać winna od pierwszego dnia następnego miesiąca; - średnią arytmetyczną stawki WIBOR 1M należy wyliczać jako sumę stawek WIBOR 1M notowanych w miesiącu poprzedzającym okres rozliczeniowy, a w przypadku, gdy w danym dniu nie ustalono notowań stawki WIBOR 1M, obowiązuje stawka WIBOR 1M z dnia poprzedzającego dzień, w którym było prowadzone ostatnie notowanie stawki, podzieloną przez ilość dni miesiąca, 8) odsetki naliczane będą od faktycznie wykorzystanych środków kredytu, tzn. od kwoty faktycznego zadłużenia; - Wykonawca nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowej od zaangażowania kredytu, 9) do wyliczenia odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych w roku i poszczególnych miesiącach, 10) cenę oferty, należy obliczyć zgodnie z ust. 3 pkt. 7 niniejszego rozdziału, właściwy będzie ostatni dzień każdego kwartału, wskazany w zestawieniu (harmonogramie spłat), opisanym w ust. 3 pkt. 6 niniejszego rozdziału; - bez względu na to, czy jest to dzień wolny od pracy, czy roboczy, 11) Zamawiający przewiduje możliwość zabezpieczenia spłaty kredytu w postaci weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową i kontrasygnatą Skarbnika Gminy - Zamawiający nie wyraża zgody na podpisanie oświadczenia o poddaniu się egzekucji, 12) wykorzystanie kredytu nastąpi poprzez przekazanie środków na rachunek Urzędu Gminy Luzino, który jest organem wykonawczym Zamawiającego; - numer rachunku bankowego, na który należy przelać środki z uruchomionego kredytu, Zamawiający wskaże Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza w przedmiotowym postępowaniu przetargowym i zostanie zawarta umowa,13) Zamawiający zastrzega sobie prawo przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia, w związku z tym dodatkowych kosztów, odsetki naliczane będą tylko od kwoty aktualnego zadłużenia pozostającego do spłaty; - Zamawiający poinformuje Wykonawcę o dacie i wysokości planowanej wcześniejszej spłaty kredytu, co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem przed zamiarem dokonania takiej spłaty, z uwzględnieniem postanowień pkt. 14, 14) w przypadku wcześniejszej lub częściowej spłaty kredytu, ulegnie skróceniu okres kredytowania i strony umowy ustalą, w formie aneksu do umowy kredytowej, nowy harmonogram spłat, z zastrzeżeniem iż zmiana harmonogramu spłaty kredytu nie wpłynie na przekroczenie łącznej kwoty spłat rat kapitałowych przypadających do spłaty, w każdym z kolejnych lat kredytowania, zgodnie z harmonogramem przedstawionym w ust. 3 pkt. 6 niniejszego rozdziału SWZ, z wyjątkiem wcześniejszej, częściowej spłaty kredytu; - jeżeli taka sytuacja nastąpi Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze zmiany harmonogramu wykorzystania kredytu, co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem przed zamiarem dokonania zmiany, jak wyżej, ze względu na ograniczoną liczbę znaków c. d. w rozdz. IV pkt. 3 SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy