623444-2026 - Ergebnis
Finnland – Immobiliendienste – Kiinteistöjenhoitopalvelut, Itä-Turku 1.11.2026 - 31.10.2029
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kiinteistöjenhoitopalvelut, Itä-Turku 1.11.2026 - 31.10.2029
Beschreibung: Turun kaupungin konsernihallinnon hankintapalvelut pyysi tarjouksia Turun kaupungin kaupunkirakentaminen ja tilat -palvelukokonaisuuden tilapalveluiden toimeksiannosta Itä-Turun alueen kiinteistöjen ja ulkoalueiden hoitotyöstä sekä rakennusten teknisten järjestelmien hoito- ja huoltotöistä ajalle 1.11.2026 (tavoite) – 31.10.2029, jonka jälkeen sopimuksia voidaan jatkaa Tilaajan päätöksellä alkuperäisin ehdoin kahdella (2) yhden (1) vuoden optiolla ajoille 1.11.2029 - 31.10.2030 ja 1.11.2030 - 31.10.2031. Hankinta oli jaettu kahteen (2) oas-aluueseen seuraavasti: Osa-alue 1 Pääskyvuori – Itäharju – Hannunniittu – Kohmo – Halinen - Metsämäki Osa-alue 2 Varissuo – Lauste Tarjouspyynnössä ilmoitettiin, että hankinnassa tehdään molemmissa osa-alueissa puitesopimus yhden (1) Toimittajan kanssa.
Interne Kennung: 1812-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamuotona käytetään avointa menettelyä. Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä hankinta. Hankinnasta on lähetetty ilmoitus www.hankintailmoitukset.fi julkaistavaksi EU:n viralliseen lehden (EUVL) täydennysosassa (S-osa) sekä Tenders Electronic Daily (TED)-tietokannassa EU:n laajuisesti. Tarjouspyyntö on julkaistu internetissä Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalissa.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70000000 Immobiliendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pääskyvuori – Itäharju – Hannunniittu – Kohmo – Halinen - Metsämäki
Beschreibung: Kiinteistönhoidon tehtävät sekä palvelulle asetetut ehdottomat vaatimukset on määritelty tarjouspyynnössä, tarjouspyynnön liitteissä, sopimusluonnoksessa sekä Granlund Manager -ohjelmassa olevissa kiinteistönhoidon asiakirjoissa. Osa-alueen kohteiden kohdetiedot ovat liitteessä 3a Kohdetiedot. Kiinteistöjen hoito- ja huoltotöiden asiakirjoja ovat perustiedot ja laiteluettelo, palvelunkuvaus ja huoltokalenteri sekä ulkoalueiden asiakirjoja ovat palvelunkuvaus sekä ulkoalueiden hoitopiirustukset (kesä ja talvi). Tarkemmat kiinteistötiedot on saatavissa veloituksetta Granlund Manager -ohjelmasta. Ohjelmaan tarvittavat katseluoikeudet saa pyydettäessä sähköpostilla osoitteesta turku@granlund.fi. Saatuja tunnuksia ei saa luovuttaa kolmannelle osapuolelle. Tarjoajan tulee olla tutustunut Granlund Manager-ohjelmassa oleviin asiakirjoihin ennen tarjouksen antamista. Palveluun sisältyvistä muutoksista voivat sopia ainoastaan sopimuksen yhteyshenkilöt.
Interne Kennung: Osa-alue 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Varissuo - Lauste
Beschreibung: Kiinteistönhoidon tehtävät sekä palvelulle asetetut ehdottomat vaatimukset on määritelty tarjouspyynnössä, tarjouspyynnön liitteissä, sopimusluonnoksessa sekä Granlund Manager -ohjelmassa olevissa kiinteistönhoidon asiakirjoissa. Osa-alueen kohteiden kohdetiedot ovat liitteessä 3b Kohdetiedot. Kiinteistöjen hoito- ja huoltotöiden asiakirjoja ovat perustiedot ja laiteluettelo, palvelunkuvaus ja huoltokalenteri sekä ulkoalueiden asiakirjoja ovat palvelunkuvaus sekä ulkoalueiden hoitopiirustukset (kesä ja talvi). Tarkemmat kiinteistötiedot on saatavissa veloituksetta Granlund Manager -ohjelmasta. Ohjelmaan tarvittavat katseluoikeudet saa pyydettäessä sähköpostilla osoitteesta turku@granlund.fi. Saatuja tunnuksia ei saa luovuttaa kolmannelle osapuolelle. Tarjoajan tulee olla tutustunut Granlund Manager-ohjelmassa oleviin asiakirjoihin ennen tarjouksen antamista. Palveluun sisältyvistä muutoksista voivat sopia ainoastaan sopimuksen yhteyshenkilöt.
Interne Kennung: Osa-alue 2-1