2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2025 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 500 m3 surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2025 roku. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na znaczące zmniejszenie ilości zamawianego torfu w stosunku do lat ubiegłych. Zamówienie na zmniejszoną ilość torfu jest możliwe do zrealizowania także przez małego i średniego przedsiębiorcę. Podział zamówienia na części jest nieuzasadniony z uwagi na znaczące trudności po stronie Zamawiającego w jednoczesnym przyjmowaniu transportów od różnych Wykonawców oraz rozliczaniu kilku zawartych umów. W związku z powyższym w celu uniknięcia problemów organizacyjnych i technicznych Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na zadania częściowe. Ponadto istotna dla Zamawiającego jest jednorodność dostarczanego torfu z uwagi na specyfikę produkcji substratów dla których torf stanowi podstawowy komponent. Wykonawca może złożyć jedną ofertę, przy czym jednak, nie może on składać oferty jednocześnie jako konsorcjant i jako Wykonawca samodzielny albo konsorcjant w kilku różnych konsorcjach. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji Zamawiający odrzuci wszystkie oferty złożone z udziałem tego Wykonawcy/konsorcjanta. Oferta musi obejmować cały zakres dostaw przewidziany w SWZ. Realizacja dostaw torfu będzie następowała w oparciu o ramowy harmonogram stanowiący załącznik do umowy, przy czym Zamawiający dopuszcza dostarczanie większych ilości torfu w krótszym czasie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Wymagane parametry torfu (obligatoryjne): a) torf wysoki sfagnowy o stopniu rozkładu do 15% frakcjonowany (frakcja 1-20 mm) b) zawartość materii organicznej 85-100% c) gęstość objętościowa 50-150 kg/m3 d) porowatość ogólna 85-95 % objętości e) pojemność wodna 70-80 % objętości przy 10 cm H2O f) pojemność powietrzna 15-25 % objętości przy 10 cm H2O g) pH w wodzie 3,5-4,5 stałe dla całej dostawy h) zasolenie do 0,12 mS/cm i) wilgotność 45%- 65%(dop. zastosowanie substancji dowilżających) j) udział frakcji <1 mm do 55% k) udział frakcji ≥20 mm poniżej 0,5% dot. pomiarów na sitach wstrząsarki l) niedopuszczalne różnice powyżej 0,2 pH pomiędzy poszczególnymi partiami dostawy m) niedopuszczalna zawartość korzeni i innych zanieczyszczeń (np. wełnianki) n) niedopuszczalna obecność organizmów kwarantannowych (grzybów, bakterii, nicieni) oraz nasion chwastów o) opakowanie typu Big Bal (lub podobne) o objętości powyżej 4,00 m3 na paletach. Miejscem realizacji dostaw torfu jest Gospodarstwo Szkółkarskie w Nędzy koło Raciborza, woj. śląskie, powiat raciborski, ul. Myśliwska 6, 47-440 Nędza. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe dostawy torfu o analogicznych parametrach, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw będących przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający w ramach Opcji może zlecić dostawy o maksymalnej wielkości do 30% wielkości podstawowej (do 1650 m3). Dostawy w ramach Opcji zostaną zrealizowane za taką samą cenę netto 1 m3 jak dla ilości podstawowej. Maksymalna wartość Opcji wynosi zatem 30% wartości Umowy. Zamawiający wykorzysta Opcję w przypadku zwiększonej ilości zamówień na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Zamówienia są składane przez Nadleśnictwa z terenu całego kraju w związku z czym Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić zapotrzebowania na torf w chwili wszczęcia postępowania. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia wielkości zamówienia do 70%. Torf stanowi komponent do produkcji substratów torfowych. Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić wielkości zamówienia w chwili wszczęcia postępowania z uwagi na zmienne zapotrzebowanie Nadleśnictw z całego kraju na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Minimalna, zagwarantowana ilość zakupionego torfu wynosi 70% (tj. 3 850 m3). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w składanej Ofercie (załącznik nr 1 do SWZ) części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, jeśli już są znane. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa w sprawie zamówienia zobowiązany będzie do podania Zamawiającemu źródła pochodzenia dostarczanego torfu (państwo, nazwa i lokalizacja kopalni oraz dane złoża) w związku z obowiązkiem zgłoszenia do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Przedmiot umowy powinien zostać zrealizowany do upływu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy. Płatność za dostarczony torf będzie realizowana w PLN w terminie do 21 dni od doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury ZAMAWIAJĄCY: NIE DOPUSZCZA SKŁADANIA OFERT WARIANTOWYCH NIE STAWIA WYMAGAŃ W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA OSÓB O KTÓRYCH MOWA W ART. 96 UST 2 PKT 2 PZP NIE ZASTRZEGA MOŻLIWOŚCI UBIEGANIA SIĘ UDZIELENIE ZAMÓWIENIA WYŁĄCZNIE WYKONAWCÓW O KTÓRYCH MOWA W ART. 94 PZP NIE PRZEWIDUJE UDZIELANIA ZAMÓWIEŃ O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST 1 PKT 8 PZP NIE PRZEWIDUJE WIZJI LOKALNEJ I SPRAWDZENIA DOKUMENTÓW NIEZBĘDNYCH DO REALIZACJI ZAMÓWIENIA NIE PRZEWIDUJE ROZLICZANIA W WALUTACH OBCYCH NIE PRZEWIDUJE ZWROTU KOSZTÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU NIE ZASTRZEGA KLUCZOWYCH ZADAŃ DO OSOBISTEGO WYKONANIA PRZEZ WYKONAWCĘ NIE PRZEWIDUJE ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ NIE PRZEWIDUJE WYBORU NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY Z ZASTOSOWANIEM AUKCJI ELEKTRONICZNEJ NIE DOPUSZCZA MOŻLIWOŚCI SKŁADANIA OFERT W FORMIE KATALOGÓW ELEKTRONICZNYCH LUB DOŁĄCZENIA KATALOGÓW ELEKTRONICZNYCH NIE PRZEWIDUJE UDZIELANIA ZALICZEK Wykonawca związany jest ofertą przez 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert (przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert) tj. do dnia 20.09.2025 r.
Vorherige Bekanntmachung: 322661-2025
Interne Kennung: ZG.270.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09112200 Torf
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Dostawa surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2025 roku ”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 500 m3 surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2025 roku. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na znaczące zmniejszenie ilości zamawianego torfu w stosunku do lat ubiegłych. Zamówienie na zmniejszoną ilość torfu jest możliwe do zrealizowania także przez małego i średniego przedsiębiorcę. Podział zamówienia na części jest nieuzasadniony z uwagi na znaczące trudności po stronie Zamawiającego w jednoczesnym przyjmowaniu transportów od różnych Wykonawców oraz rozliczaniu kilku zawartych umów. W związku z powyższym w celu uniknięcia problemów organizacyjnych i technicznych Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na zadania częściowe. Ponadto istotna dla Zamawiającego jest jednorodność dostarczanego torfu z uwagi na specyfikę produkcji substratów dla których torf stanowi podstawowy komponent. Wykonawca może złożyć jedną ofertę, przy czym jednak, nie może on składać oferty jednocześnie jako konsorcjant i jako Wykonawca samodzielny albo konsorcjant w kilku różnych konsorcjach. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji Zamawiający odrzuci wszystkie oferty złożone z udziałem tego Wykonawcy/konsorcjanta. Oferta musi obejmować cały zakres dostaw przewidziany w SWZ. Realizacja dostaw torfu będzie następowała w oparciu o ramowy harmonogram stanowiący załącznik do umowy, przy czym Zamawiający dopuszcza dostarczanie większych ilości torfu w krótszym czasie. Wymagane parametry torfu (obligatoryjne): a) torf wysoki sfagnowy o stopniu rozkładu do 15% frakcjonowany (frakcja 1-20 mm) b) zawartość materii organicznej 85-100% c) gęstość objętościowa 50-150 kg/m3 d) porowatość ogólna 85-95 % objętości e) pojemność wodna 70-80 % objętości przy 10 cm H2O f) pojemność powietrzna 15-25 % objętości przy 10 cm H2O g) pH w wodzie 3,5-4,5 stałe dla całej dostawy h) zasolenie do 0,12 mS/cm i) wilgotność 45%- 65%(dop. zastosowanie substancji dowilżających) j) udział frakcji <1 mm do 55% k) udział frakcji ≥20 mm poniżej 0,5% dot. pomiarów na sitach wstrząsarki l) niedopuszczalne różnice powyżej 0,2 pH pomiędzy poszczególnymi partiami dostawy m) niedopuszczalna zawartość korzeni i innych zanieczyszczeń (np. wełnianki) n) niedopuszczalna obecność organizmów kwarantannowych (grzybów, bakterii, nicieni) oraz nasion chwastów o) opakowanie typu Big Bal (lub podobne) o objętości powyżej 4,00 m3 na paletach. Miejscem realizacji dostaw torfu jest Gospodarstwo Szkółkarskie w Nędzy koło Raciborza, woj. śląskie, powiat raciborski, ul. Myśliwska 6, 47-440 Nędza. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w składanej Ofercie (załącznik nr 1 do SWZ) części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, jeśli już są znane. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa w sprawie zamówienia zobowiązany będzie do podania Zamawiającemu źródła pochodzenia dostarczanego torfu (państwo, nazwa i lokalizacja kopalni oraz dane złoża) w związku z obowiązkiem zgłoszenia do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Menge: 5 500 Meter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe dostawy torfu o analogicznych parametrach, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw będących przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający w ramach Opcji może zlecić dostawy o maksymalnej wielkości do 30% wielkości podstawowej (do 1650 m3). Dostawy w ramach Opcji zostaną zrealizowane za taką samą cenę netto 1 m3 jak dla ilości podstawowej. Maksymalna wartość Opcji wynosi zatem 30% wartości Umowy. Zamawiający wykorzysta Opcję w przypadku zwiększonej ilości zamówień na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Zamówienia są składane przez Nadleśnictwa z terenu całego kraju w związku z czym Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić zapotrzebowania na torf w chwili wszczęcia postępowania. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia wielkości zamówienia do 70%. Torf stanowi komponent do produkcji substratów torfowych. Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić wielkości zamówienia w chwili wszczęcia postępowania z uwagi na zmienne zapotrzebowanie Nadleśnictw z całego kraju na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Minimalna, zagwarantowana ilość zakupionego torfu wynosi 70% (tj. 3 850 m3).