2. Verfahren
Verfahren
Titel: Umowa ramowa na dostawę niestandardowego sprzętu komputerowego dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa niestandardowego sprzętu komputerowego dla jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwanego dalej „sprzętem”. 2. Zamawiający będzie udzielał zamówień (zał. nr 3 do umowy ramowej) na dostawę sprzętów, na podstawie umowy ramowej zawartej w wyniku rozstrzygnięcia postępowania. 3. Realizacja zamówienia odbywać się będzie z należytą starannością i zgodnie ze wszystkimi wymogami zawartymi w SWZ wraz z załącznikami. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być kompletny i po uruchomieniu gotowy do pracy zgodnie z przeznaczeniem, bez dodatkowych zakupów inwestycyjnych po stronie Zamawiającego. Wykonawca na etapie realizacji zamówienia, wykonuje przedmiot zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ. 5. W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 6. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30213300-8, 30213100-6, 30231300-0, 30213200-7. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Skala zamówienia dostosowana do MŚP. 8. Przedmiot umowy może być realizowany w ramach projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp. 11. Zasady i warunki udzielania zamówień określone zostały w Załączniku nr 6 do SWZ – Projekcie umowy ramowej. 12. Wraz z ofertą wykonawca musi złożyć niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe: opis techniczny oferowanego sprzętu, tj. opis techniczny i/lub katalog producenta, który pozwoli na ocenę zgodności oferowanego sprzętu i jego elementów z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 5 do SWZ). Zamawiający dopuszcza opis techniczny w języku angielskim, bez tłumaczenia na język polski. UWAGA: W przypadku zaoferowania komputerów stacjonarnych, których producentem jest Wykonawca, Zamawiający wymaga podania nazwy producenta, modelu i symbolu zastosowanych podzespołów komputerowych tj.: procesora, chłodzenia do procesora, płyty głównej, karty graficznej, pamięci RAM, dysków, zasilacza, obudowy, systemu operacyjnego, na podstawie których Zamawiający będzie mógł na stronach producentów zweryfikować zgodność oferty z opisem przedmiotu zamówienia. W przypadku zaoferowania komputerów markowych stacjonarnych jak i AiO (np. Dell, HP, Fujitsu, Lenovo, Asus itp.), notebooków, tabletów, monitorów Zamawiający wymaga podania nazwy producenta, modelu i symbolu zaaferowanego sprzętu, na podstawie których będzie mógł na stronach producentów zweryfikować zgodność oferty z opisem przedmiotu zamówienia. 13. Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej w ust. 12 lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 14. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Interne Kennung: 90-SZP.261.055.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust.1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) w zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust.1 pkt 1 i 2 ustawy pzp - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust.1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w zał. nr 3 do SWZ - w zakresie art. 108 ust.1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, albo oświadczenia o tym, że nie należy do żadnej grupy kapitałowej; d) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust.1 pkt 4 ustawy pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; e) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w zał. nr 4a do SWZ – o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na formularzu JEDZ (zał. nr 2a do SWZ) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: i. art. 108 ust.1 pkt 3 ustawy pzp, ii. art. 108 ust.1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego;iii. art. 108 ust.1 pkt 5 ustawy pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji;iv. art. 108 ust.1 pkt 6 ustawy pzp;v. art. 109 ust.1 pkt 8 ustawy pzp;vi. art. 109 ust.1 pkt 10 ustawy pzp. f) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w zał. nr 4b do SWZ – o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na formularzu stanowiącym zał. nr 2b do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: i. art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; ii. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). 2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust.1 pkt 1 lit. a) – b) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a) – b);2) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. d) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.3. Dokument, o którym mowa w ust.2 pkt 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokument, o którym mowa w ust.2 pkt 2, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem.4. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust.2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 ustawy pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30231300 Bildschirme, 30213200 Tablettcomputer
5. Los
Los: LOT-0001