2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wsparcie wydajnego gospodarowania zasobami wodnymi w Gminie Rusiec
Beschreibung: Dostarczenie i instalacja inteligentnego systemu monitorowania i zarządzania infrastrukturą wodociągową i obejmuje: 1. System monitoringu sieci wodociągowej polegający na wyposażeniu przyłączy wodociągowych w budynkach mieszkalnych, obiektach prowadzenia działalności gospodarczej, obiektach użyteczności publicznej i stacji wodociągowej w inteligentne urządzenia pomiarowe z modułami komunikacyjnymi umożliwiające kompleksową analizę sieci wodociągowej. Elementy systemu stanowią: a) wodomierz jednostrumieniowy lub ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu, DN15 – 100 sztuk; b) wodomierz jednostrumieniowy lub ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu, DN20 - 1628 sztuk; c) wodomierz ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN25 – 5 sztuk; d) wodomierz ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN40 –5 sztuk; e) oprogramowanie do odczytu i zarządzania danymi (aplikacja mobilna i platforma zarządzająca) wraz z zestawem odczytowym (smartfon, skaner, anteny, głowica); 2. System do inteligentnego zarządzania siecią wodociągową typu SCADA polegający na opomiarowaniu kluczowych odcinków sieci oraz istotnych punktów, takich jak ujęcia wody co prowadzić będzie do optymalizacji przesyłu wody i szybkiego wykrywania obszarów nadmiernego zużycia oraz miejsc potencjalnych awarii, efektywności działania sieci i szybszego usuwania problemów, zapewnienia jej odpowiedniego ciśnienia i jakości. Na system inteligentnego zarządzania siecią wodociągową składa się: a) Wodomierz śrubowy DN100 z rejestratorem GSM- 4 sztuki; b) Zestaw telemetryczny- 13 kompletów; c) System monitorowania; 3. System informacji przestrzennej (GIS) umożliwiający centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej co pozwoli na efektywne zarządzanie zasobami wodnymi, prowadzenie ewidencji, śledzenie zmian, planowanie konserwacji oraz szybką wizualizację i lokalizację obiektów i zdarzeń sieci, co znacząco zwiększy dostępność i wiedzę o infrastrukturze wodociągowej. System GIS jako zorganizowane środowisko obejmować będzie oprogramowanie serwerowe, z dostępem wielostanowiskowym (desktop) poprzez przeglądarkę internetową (www) z centralną bazą danych, do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych przestrzennych i opisowych umożliwiających centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej, takimi jak lokalizacja rur, parametry techniczne, historie napraw czy dane dotyczące jakości wody; 4. Model matematycznego systemu dystrybucji wody jako wirtualne odwzorowanie sieci pozwoli wykorzystać otrzymane dane podczas podejmowania decyzji dotyczących np. rozbudowy lub modernizacji sieci, co z kolei zoptymalizuje warunki pracy sieci i wygeneruje oszczędności, np. przez redukcję kosztów produkcji wody. Posiadanie informacji o pracy sieci systemu wodociągowego jest podstawą do poprawnego, skutecznego i zbilansowanego gospodarowania wodą w gminie. Model bazuje na grafie sieci, który jest utrzymywany na podstawie przestrzennej bazy danych w systemie GIS. Dzięki wbudowanym narzędziom analitycznym systemu GIS, w którym buduje się model, możliwe będzie np: wsparcie w analizowaniu pracy sieci w warunkach poboru wody na cele przeciwpożarowe (symulacje ppoż); zasymulowanie jak zachowa się sieć po podłączeniu nowego odbiorcy w oparciu o jego rozbiór; zasymulowanie stanu sieci po zamknięciu jej fragmentu podczas awarii (wg obszary wskazanego z analizie zasuw); oszacowanie wieku wody w sieci. Model matematyczny jest elementem systemu GIS a nie osobnym systemem; 5. Dostawa i instalacja urządzeń zapewniających dostęp wody pitnej prosto z kranu w dwóch szkołach położonych na terenie gminy Rusiec-tzw. poidełka. Urządzania będą wyposażone w filtry oraz wodomierze, co pozwoli na monitorowanie zużycia wody. Urządzenia zapewniające dostęp do wody pitnej winny być włączone w system wodociągowy budynków, w których będą zamontowane. Urządzenia te będą dostarczać filtrowaną wodę o jakości zgodnej z aktualnymi normami, będą wyposażone w filtry oraz wodomierze, co pozwoli na monitorowanie zużycia wody. Specyfikacja: materiał korpusu: stal nierdzewna, filtr węglowy, możliwość z monitorowania i rejestracji zużycia wody w czasie rzeczywistym.
Interne Kennung: GB5.271.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38820000 Fernsteuerungsgeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 45330000 Installateurarbeiten, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest wykonanie zadania pn.: "Wsparcie wydajnego gospodarowania zasobami wodnymi w Gminie Rusiec", w ramach którego zostaną zrealizowane następujące zadania: 1. System monitoringu sieci wodociągowej polegający na wyposażeniu przyłączy wodociągowych w budynkach mieszkalnych, obiektach prowadzenia działalności gospodarczej, obiektach użyteczności publicznej i stacji wodociągowej, w inteligentne urządzenia pomiarowe z modułami komunikacyjnymi, umożliwiające kompleksową analizę stanu sieci wodociągowej. Elementy systemu stanowią: a) wodomierz jednostrumieniowy lub ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu, DN15 – 100 sztuk; b) wodomierz jednostrumieniowy lub ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu, DN20 - 1628 sztuk; c) wodomierz ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN25 – 5 sztuk; d) wodomierz ultradźwiękowy, wyposażony w moduł radiowy do zdalnego odczytu DN40 –5 sztuk; e) oprogramowanie do odczytu i zarządzania danymi (aplikacja mobilna i platforma zarządzająca) wraz z zestawem odczytowym (smartfon, skaner, anteny, głowica); 2. System do inteligentnego zarządzania siecią wodociągową typu SCADA polegający na opomiarowaniu kluczowych odcinków sieci oraz istotnych punktów, takich jak ujęcia wody co prowadzić będzie do optymalizacji przesyłu wody i szybkiego wykrywania obszarów nadmiernego zużycia oraz miejsc potencjalnych awarii, efektywności działania sieci i szybszego usuwania problemów, zapewnienia jej odpowiedniego ciśnienia i jakości. Na system inteligentnego zarządzania siecią wodociągową składa się: a) Wodomierz śrubowy DN100 z rejestratorem GSM- 4 sztuki; b) Zestaw telemetryczny- 13 kompletów; c) System monitorowania; 3. System informacji przestrzennej (GIS) umożliwiający centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej co pozwoli na efektywne zarządzanie zasobami wodnymi, prowadzenie ewidencji, śledzenie zmian, planowanie konserwacji oraz szybką wizualizację i lokalizację obiektów i zdarzeń sieci, co znacząco zwiększy dostępność i wiedzę o infrastrukturze wodociągowej. System GIS jako zorganizowane środowisko obejmować będzie oprogramowanie serwerowe, z dostępem wielostanowiskowym (desktop) poprzez przeglądarkę internetową (www) z centralną bazą danych, do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych przestrzennych i opisowych umożliwiających centralne zarządzanie danymi dotyczącymi sieci wodociągowej, takimi jak lokalizacja rur, parametry techniczne, historie napraw czy dane dotyczące jakości wody; 4. Model matematycznego systemu dystrybucji wody jako wirtualne odwzorowanie sieci pozwoli wykorzystać otrzymane dane podczas podejmowania decyzji dotyczących np. rozbudowy lub modernizacji sieci, co z kolei zoptymalizuje warunki pracy sieci i wygeneruje oszczędności, np. przez redukcję kosztów produkcji wody. Posiadanie informacji o pracy sieci systemu wodociągowego jest podstawą do poprawnego, skutecznego i zbilansowanego gospodarowania wodą w gminie. Model bazuje na grafie sieci, który jest utrzymywany na podstawie przestrzennej bazy danych w systemie GIS. Dzięki wbudowanym narzędziom analitycznym systemu GIS, w którym buduje się model, możliwe będzie np: wsparcie w analizowaniu pracy sieci w warunkach poboru wody na cele przeciwpożarowe (symulacje ppoż); zasymulowanie jak zachowa się sieć po podłączeniu nowego odbiorcy w oparciu o jego rozbiór; zasymulowanie stanu sieci po zamknięciu jej fragmentu podczas awarii (wg obszary wskazanego z analizie zasuw); oszacowanie wieku wody w sieci. Model matematyczny jest elementem systemu GIS a nie osobnym systemem; 5. Dostawa i instalacja urządzeń zapewniających dostęp wody pitnej prosto z kranu w dwóch szkołach położonych na terenie gminy Rusiec-tzw. poidełka. Urządzania będą wyposażone w filtry oraz wodomierze, co pozwoli na monitorowanie zużycia wody. Urządzenia zapewniające dostęp do wody pitnej winny być włączone w system wodociągowy budynków, w których będą zamontowane. Urządzenia te będą dostarczać filtrowaną wodę o jakości zgodnej z aktualnymi normami, będą wyposażone w filtry oraz wodomierze, co pozwoli na monitorowanie zużycia wody. Specyfikacja: materiał korpusu: stal nierdzewna, filtr węglowy, możliwość z monitorowania i rejestracji zużycia wody w czasie rzeczywistym.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen