2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale vedr. smedeentreprise, Viborg Varme a.m.b.a
Beschreibung: Nærværende udbud omfatter smedearbejder i forbindelse med renovering og nyanlæg af fjernvarmeledninger indenfor Viborg Varmes forsyningsområde. Udbuddet afsluttes med indgåelse af rammeaftale med 1 entreprenører. Rammeaftalen er gældende for en 4 årig periode med option på en forlængelse på yderligere 2 – 4 år. Der forventes en årlig omsætning på ca. kr. 6 mio. ekskl. moms. Der henvises generelt til udbudsmaterialet
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud med forudgående prækvalifikation.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud med forudgående prækvalifikation. Ordregiver har til hensigt at udvælge 4 ansøgere på baggrund af oplysningerne i ESPD’en. Disse vil efterfølgende blive optaget til bedømmelse iht. tildelingskriterierne.
Interne Kennung: Viborg Varme, Udbud af rammeaftale vedr. smedeentreprise
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71550000 Schmiedearbeiten, 45262670 Metallbauarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Rammeaftalen er gældende for en 4-årig periode med option på en forlængelse på yderligere 2 – 4 år