623651-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßenbauarbeiten – Rozbudowa DW nr 515 w Dzierzgoniu – etap II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa DW nr 515 w Dzierzgoniu – etap II
BeschreibungZakres przedmiotu zamówienia obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 515 na odcinku miasta Dzierzgoń od km ok 26+483 do km 28+440. Realizacja inwestycji ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, uporządkowanie ruchu pojazdów oraz pieszych i rowerzystów, poprawę komfortu jazdy oraz zapewnienie płynności ruchu, a tym samym poprawę walorów akustycznych i estetycznych w miejscowości. Zakres robót obejmuje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 515, korektę geometrii łuków poziomych i pionowych trasy, przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi, wydzielenie ruchu pieszego i rowerowego z jezdni (budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych) oraz przebudowę zjazdów oraz budowę zatok i przystanków autobusowych. Usunięte zostaną również istniejące drzewa i krzewy porastające korpus drogi i kolidujące z nowym układem drogowym. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę i budowę systemu odprowadzenia wód z pasa drogowego, w tym budowę rowów drogowych oraz przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z budową urządzeń podczyszczających, a także przebudowę i budowę oświetlenia drogowego na całym przebudowywanym odcinku drogi. Zakres zadania obejmuje także usunięcie kolizji z sieciami i urządzeniami uzbrojenia podziemnego i naziemnego, w tym przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej, sieci gazowej, sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych. Wykonane zostaną również elementy zieleni drogowej, w tym nasadzenia drzew oraz oznakowanie poziome i pionowe i urządzenia BRD. Zakres robót niniejszego zamówienia jest wyodrębniony z projektu pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 515 od granicy m. Malbork do granicy województwa. Odcinek III – miasto Dzierzgoń” – i obejmuje odcinek od mostu na rz. Dzierzgonce do końca zakresu robót tj. od km 26+483 do km 28+440. Przedmiar robót został odpowiednio dostosowany do zakresu zamówienia.
Interne Kennung65/WZP/2026/PN/WRI
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp), ustawie z dnia 23 czerwca 1964 r. Kodeks cywilny, ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 3. W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania wskutek zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 5. Oprócz informacji zawartych w treści ogłoszenia o zamówieniu w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) i spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz informacja w zakresie certyfikacji wykonawców, znajdują się w pkt 8 Instrukcji dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w pkt 10 IDW. 7. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w pkt 11 IDW. 8. Pkt 22 IDW zawiera postanowienia dodatkowe, w tym m.in. wskazuje dokumenty jakie Zamawiającemu przed podpisaniem umowy ma przedłożyć Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana oraz klauzulę informacyjną z art. 13 RODO. 9. Zamawiający, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 10. Wymagania w odniesieniu do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w pkt 7.7 IDW. 11. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w pkt 16 IDW. 12. Wymagania w odniesieniu do wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów zostały określone w pkt 7.6 IDW. 13. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 5 000 000,00 zł w zakresie wykonania podobnych asortymentów robót w jednej lub wielu branżach występujących w zamówieniu podstawowym. Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: 1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe, 2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego, 3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania, 4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w pkt 3 powyżej, będą zgodne z istotnymi postanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego. 14. Warunki realizacji umowy zostały określone w Rozdziale IV SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i Rozdziale V SWZ – Wzór umowy. 15. Zasady dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 21 IDW. 16. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w pkt 2.1.3 i w LOT- 0001 niniejszego ogłoszenia uwzględnia wartość zamówień podobnych.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
623651-2026 - Competition
Poland – Road construction works – Rozbudowa DW nr 515 w Dzierzgoniu – etap II
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 65/WZP/2026/PN/WRI
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001