623753-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Kompleksowe czyszczenie zbiorników podziemnych segmentu fermentacji zlokalizowanych na terenie instalacji Biokompostowni, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. z zalegających osadów mineralno-organicznych wraz z ciśnieniowym usuwaniem zestalonego materiału ze ścian zbiorników, czyszczeniem rur systemu odciekowego zbiorników oraz wykonanie prac naprawczo-uszczelniających
BeschreibungZadanie pn. „Kompleksowe czyszczenie zbiorników podziemnych segmentu fermentacji zlokalizowanych na terenie instalacji Biokompostowni, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. z zalegających osadów mineralno-organicznych wraz z ciśnieniowym usuwaniem zestalonego materiału ze ścian zbiorników, czyszczeniem rur systemu odciekowego zbiorników oraz wykonanie prac naprawczo-uszczelniających żelbetonowej konstrukcji zbiorników” 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe czyszczenie zbiorników podziemnych segmentu fermentacji zlokalizowanych na terenie instalacji Biokompostowni, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. z zalegających osadów mineralno-organicznych wraz z ciśnieniowym usuwaniem zestalonego materiału ze ścian zbiorników, czyszczeniem rur systemu odciekowego zbiorników oraz wykonanie prac naprawczo-uszczelniających żelbetonowej konstrukcji zbiorników. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 3. Zamawiający rekomenduje Wykonawcom, przed złożeniem oferty, odbycie wizji lokalnej miejsca wykonywania prac, po uprzednim umówieniu wizyty z przedstawicielem Zamawiającego pod numerem telefonu 669 229 896 w godzinach od 9:00 do 15:00. 4. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 5. Zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 6. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 PZP, tj.: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Interne KennungZZO.341.18.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513600 Schlammbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten, 90913100 Tankreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelKompleksowe czyszczenie zbiorników podziemnych segmentu fermentacji zlokalizowanych na terenie instalacji Biokompostowni, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. z zalegających osadów mineralno-organicznych wraz z ciśnieniowym usuwaniem zestalonego materiału ze ścian zbiorników, czyszczeniem rur systemu odciekowego zbiorników oraz wykonanie prac naprawczo-uszczelniających
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe czyszczenie zbiorników podziemnych segmentu fermentacji zlokalizowanych na terenie instalacji Biokompostowni, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. z zalegających osadów mineralno-organicznych wraz z ciśnieniowym usuwaniem zestalonego materiału ze ścian zbiorników, czyszczeniem rur systemu odciekowego zbiorników oraz wykonanie prac naprawczo-uszczelniających żelbetonowej konstrukcji zbiorników. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ). 3. Zamawiający rekomenduje Wykonawcom, przed złożeniem oferty, odbycie wizji lokalnej miejsca wykonywania prac, po uprzednim umówieniu wizyty z przedstawicielem Zamawiającego pod numerem telefonu 669 229 896 w godzinach od 9:00 do 15:00.
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji : 1) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 2) W ramach prawa opcji Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania naprawy powłoki chemoodpornej zgodnie z wymaganiami producenta zastosowanego systemu powłokowego oraz obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej. Obecnie zastosowana powłoka składa się z trzech warstw: warstwy szczepnej i antykorozyjnej Remmers betofix KHB, warstwy naprawczej Remmers Betofix R4 oraz warstwy naprawczej Remmers Epoxy Universal. Zastosowana przez Wykonawcę odnowiona powłoka musi być tożsama z zastosowaną obecnie lub równoważną. Zakres prac obejmuje w szczególności: a) Ocenę stanu technicznego podłoża oraz wyznaczenie miejsc wymagających naprawy. b) Przygotowanie powierzchni poprzez: • usunięcie uszkodzonej powłoki, zanieczyszczeń oraz innych pozostałości, • oczyszczenie powierzchni metodą mechaniczną lub strumieniowo-ścierną do stopnia czystości wymaganego przez producenta systemu powłokowego, • odpylenie i odtłuszczenie powierzchni. c) Wykonanie niezbędnych napraw podłoża, w tym usunięcie ostrych krawędzi, uzupełnienie ubytków oraz wyrównanie powierzchni. d) Nałożenie systemu powłokowego składającego się z trzech warstw: • warstwy gruntującej, • warstwy pośredniej, • warstwy nawierzchniowej chemoodpornej. e) Zachowanie wymaganych przerw technologicznych pomiędzy nakładaniem poszczególnych warstw oraz zapewnienie odpowiednich warunków aplikacji, w szczególności temperatury, wilgotności i punktu rosy, zgodnie z wymaganiami producenta zastosowanego systemu. f) Wykonanie kontroli jakości obejmującej co najmniej: • pomiar grubości suchej powłoki, • ocenę wizualną wykonanej powłoki, • sprawdzenie przyczepności powłoki, jeżeli wymagają tego warunki techniczne g) Usunięcie ewentualnych wad stwierdzonych podczas kontroli oraz ponowne przeprowadzenie badań w zakresie wykonanych poprawek. h) Przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej obejmującej: • karty techniczne zastosowanego systemu powłokowego, • deklaracje właściwości użytkowych lub inne dokumenty potwierdzające jakość zastosowanych materiałów, • protokoły pomiarów grubości powłoki, • raport z wykonanych prac. 3) Zamawiający szacuje, iż konieczność odnowienia powłoki konieczna będzie dla max 1 800 m² powierzchni zbiorników. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za każdy metr faktycznie odnowionej powłoki zgodnie ze złożoną ofertą. 4) W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu realizacji umowy na okres nie dłuższy niż 30 dni. 5) Warunki skorzystania z prawa opcji: a) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego. b) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w zakresie zwiększenia zakresu zamówienia w okresie obowiązywania umowy, c) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. d) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć prace związane z naprawą powłok ochronnych w zbiornikach w ciągu 7 dni od podpisania, bez zastrzeżeń, protokołu odbioru prac związanych z czyszczeniem zbiorników; e) Termin realizacji prac wykonywanych w ramach prawa opcji wynosi maksymalnie 30 dni kalendarzowych od dnia rozpoczęcia tych prac. f) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w całości lub w częściach, jednokrotnie lub wielokrotnie do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZZO.341.18.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513600 Sludge removal services
Additional classification (cpv): 90912000 Blast-cleaning services for tubular structures, 90913100 Tank-cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: