623781-2026 - Ergebnis
Schweden – Medizinische Verbrauchsartikel – Borr, fräs och såg- förbrukningsmaterial
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Borr, fräs och såg- förbrukningsmaterial
Beschreibung: Upphandlingen avser inköp av maskinbundet förbrukningsmaterial avsett för användning med befintlig borr- och sågutrustning.
Interne Kennung: 2026-O000932
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beschreibung: Upphandlingen avser maskinbundet förbrukningsmaterial som är fullt kompatibelt med befintlig borr, fräs och sågutrustning för operationsavdelningar inom Region Skåne.
Interne Kennung: 1898126-0
Los: LOT-0002
Titel: Kravspecifikation - Generella krav
Interne Kennung: 1900094-1
623781-2026 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Borr, fräs och såg- förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026-O000932
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1898126-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1900094-1