623782-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen in den Bereichen Erholung, Kultur und Sport – Henkilöetuudet mobiilipalveluna
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Henkilöetuudet mobiilipalveluna
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Metropolia Ammattikorkeakoulu Oy:n (jäljempänä Metropolia) työntekijöiden käyttöön hankittava henkilöstöetujen maksuväline (mobiilisovellus), jolla Metropolia voi tarjota työntekijöilleen henkilöstöetuna liikunta-, kulttuuri-, työmatka- ja hierontaetuja sekä hammashoito- ja terveyspalveluetuja. Sähköisellä maksuvälineellä tarkoitetaan sähköistä järjestelmää, jolla työntekijä maksaa henkilöstöedun ilman sidonnaisuutta kortteihin tms. fyysisiin maksuvälineisiin. Sähköinen maksuväline tulee toteuttaa mobiilisovelluksena. Hallinnointipalvelulla tarkoitetaan järjestelmää, jolla Metropolia tilaa maksuvälineitä, hallinnoi ja seuraa niiden käyttöä.
Interne Kennung: 288/02.08.02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Hankintamenettelynä on hankintalain 32 §:n tarkoittama avoin menettely. Menettelyn vaiheet ovat seuraavat:Hankintayksikkö 1. Avaa määräaikaan mennessä saapuneet tarjoukset; 2. Tarkastaa tarjoajan soveltuvuutta koskevat vastaukset tarjouslomakkeesta; 3. Tarkastaa tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden; 4. Vertailee tarjouspyynnön mukaiset tarjoukset tarjouspyynnössä kuvatun mukaisesti; 5. Tekee hankintapäätöksen ja antaa päätöksen tiedoksi kaikille tarjoajille; 6. Pyytää ja tarkastaa valitulta toimittajalta kaikki soveltuvuusvaatimuksiin liittyvät todistukset; 7. Solmii hankintasopimuksen voittajan kanssa. Hankintaa ei ole jaettu osiin, koska sopimuksen toteuttaminen muodostuisi tällöin teknisesti hankalaksi. Kyseessä on yksi yhtenäinen hankittava kokonaisuus ja eri osien sopimuskumppaneiden vastuiden ja velvollisuuksien yhteensovittaminen hankaloittaisi myös sopimuksen asianmukaista toteuttamista.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92000000 Dienstleistungen in den Bereichen Erholung, Kultur und Sport
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Title: Henkilöetuudet mobiilipalveluna
Internal identifier: 288/02.08.02/2026
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 92000000 Recreational, cultural and sporting services
5. Lot
Lot: LOT-0000