623789-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare echipamente medicale pentru Secția ATI – Ventilatoare ATI- 12 unitati pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente medicale pentru Secția ATI – Ventilatoare ATI- 12 unitati pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea”
Beschreibung: Furnizare echipamente medicale pentru Secția ATI – Ventilatoare ATI- 12 unitati pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea” 1. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 25 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, in masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare, în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4321607_2026_PAAPD1634917
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizare echipamente medicale pentru Secția ATI – Ventilatoare ATI pentru proiectul „Reabilitare, modernizare și extindere Spitalul Județean de Urgență Tulcea”-12 unitati, conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung