See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Stații de reglare si reglare măsurare a gazelor naturale (SRS si SRM-uri) – Furnizare, proiectare, execuție, transport, montare, punerea in funcțiune a stațiilor şi lucrări de amenajare – 9 loturi
Beschreibung: Obiectul procedurii de achizitie sectoriale il reprezinta achizitia de ,, ,,Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale (SRS si SRM-uri) – Furnizare, proiectare, executie, transport, montare, punerea in functiune a statiilor şi lucrări de amenajare – 9 loturi”. Aceste statii sunt instalatii care au rolul de reglare a presiunii gazelor sau reglarii presiuni si masurarii cantitatilor de gaze din sistemul de distributie. Obiectul achizitiei este atat statia cat si proiectul acesteia (partea scrisa, partea desenata, lista de probe, instrucțiuni de montaj pentru punerea in funcțiune si pentru exploatare). Furnizorul va asigura execuția, transportul, montajul si punerea in functiune a statiei, precum si lucrarile de amenajare aferente acesteia, in funcție de varianta constructiva a statiilor, în conformitate cu cerintele Caietului de sarcini nr. 65529 din 16.12.2024, a Specificatiei tehnice nr. 647 RO si a documentelor anexate acestora. Clarificarile sau informatiile suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor in conformitate cu art. 173 din Legea 99/ 2016. EC va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit
Interne Kennung: RO10976687/;1026, 1033, 1040, 1047, 1054, 1061, 1068, 1075 si 1082 /2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRM 150 mc/h
Beschreibung: Se vor achizitiona ,, Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale (SRS si SRM-uri) – Furnizare, proiectare, executie, transport, montare, punerea in functiune a statiilor şi lucrări de amenajare”, in conformitate cu cerintele Caietului de sarcini nr. 65529 din 16.12.2024, a Specificatiei tehnice nr. 647 RO si a documentelor anexate acestora
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111291 Erschließungsarbeiten, 71333000 Dienstleistungen im Maschinenbau
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRM 225 mc/h
Beschreibung: Se vor achizitiona ,, Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale (SRS si SRM-uri) – Furnizare, proiectare, executie, transport, montare, punerea in functiune a statiilor şi lucrări de amenajare”, in conformitate cu cerintele Caietului de sarcini nr. 65529 din 16.12.2024, a Specificatiei tehnice nr. 647 RO si a documentelor anexate acestora.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRS/SRM 375 mc/h
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRS/SRM 600 mc/h
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRS/SRM 975 mc/h
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRS/SRM 1.500 mc/h
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRS/SRM 2.400 mc/h
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRS/SRM 3.750 mc/h
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9 – Statii de reglare si reglare masurare a gazelor naturale – SRS/SRM 6.000 mc/h
Interne Kennung: 9