See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Odense Boligselskab - Indkøb af forsikringer
Beschreibung: Odense Boligselskab ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygning, løsøre og ansvarDelaftale 2: MotorkøretøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 261872536
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Odense Boligselskab ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygning, løsøre og ansvarDelaftale 2: MotorkøretøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odense Boligselskab: Delaftale 1 - Bygning-, løsøre- og ansvarsforsikring
Beschreibung: Odense Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor bygning-, løsøre- og ansvarsforsikring.Denne delaftale omfatter 3 forsikringsaftaler:BygningsforsikringLøsøreforsikringAnsvarsforsikringDer skal afgives tilbud på alle forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 252671885-0
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Odense Boligselskab: Delaftale 2 - Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Odense Boligselskab ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 252672002-1
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen