2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af ydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter-EA
Beschreibung: IFIRS udbyder på vegne af Erhvervsakademi Aarhus en rammeaftale om levering af ydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter målrettet beskæftigelsesområdet, herunder identifikation af kompetencebehov, udvikling af uddannelsesaktiviteter og ekstraydelser til ledige målrettet beskæftigelse. De konkrete ydelser er nærmere beskrevet i bilag 1.Udbuddet er opdelt i delaftaler inden for følgende fagområder:LedelseKommunikation, salg og kundeoplevelser IT og digital markedsføring
Interne Kennung: 50406
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ledelse
Beschreibung: Delaftalen rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Ledelse (eks. Ledelse i praksis 10 ECTS). Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”.
Interne Kennung: 50406-0
Los: LOT-0002
Titel: Kommunikation, salg og kundeoplevelser
Beschreibung: Delaftalen rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Kommunikation og formidling (eks. Sociale medier 10 ECTS) og Akademiuddannelsen i Salg og markedsføring (eks. Salg og salgspsykologi 10 ECTS eller Strategisk salg og Key Account management 10 ECTS). Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”.
Interne Kennung: 50406-1
Los: LOT-0003
Titel: IT og digital markedsføring
Beschreibung: Delaftalen rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Informationsteknologi (eks. Anvendelse af kunstig intelligens 10 ECTS) og Akademiuddannelsen i Salg og Markedsføring (eks. Digital Markedsføring 10 ECTS eller E-handel 10 ECTS). Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”.
Interne Kennung: 50406-2