2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utbildningsinsatser inom ESF-projekt – Kompetens 5.0 och Fokus kompetenshöjning Svalöv
Beschreibung: Sverige och Europa står inför den femte industriella revolutionen. Denna nya epok präglas av ett fördjupat samspel mellan människa och teknik. För att möta detta skifte genomförs två regionala ESF-projekt – Kompetens 5.0 och Fokus kompetenshöjning Svalöv – med syftet att stärka både individers och organisationers förmåga att arbeta smartare, mer hållbart och i takt med teknologins framsteg. Som del i dessa projekt behövs utbildningsinsatser som ska levereras till deltagande företag och kommunala verksamheter inom projektperioden. Utbildningarna ska skapa konkret kompetensutveckling som tillsammans ska bilda en progression i lärande och tillämpning. Svalövs kommun bjuder härmed in intresserade leverantörer (anbudssökande) till att inkomma med ansökan om att delta i dynamiskt inköpssystem (DIS). Ett dynamiskt inköpssystem (DIS) är en helt elektronisk metod för upphandling som sker i två steg. Systemet är öppet för nya leverantörer under hela giltighetstiden och antalet leverantörer kommer inte att begränsas.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79632000 Personalschulung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115288:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80521000 Mit Ausbildungsprogrammen verbundene Dienstleistungen, 80522000 Schulungsseminare
623930-2026 - Resultat
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79632000 Utbildning av personal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 80521000 Utbildningsprogram, 80522000 Utbildningsseminarier