623942-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Telematiksystem – Zvýšení propustnosti křižovatek v Ostravě – rozšíření telematických systémů - připojení řadičů na novou ústřednu – opakované řízení
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZvýšení propustnosti křižovatek v Ostravě – rozšíření telematických systémů - připojení řadičů na novou ústřednu – opakované řízení
BeschreibungÚčelem veřejné zakázky je připojení řadičů světelných signalizačních zařízení („SSZ“) na 69 vybraných lokalitách na území Statuárního města Ostravy na novou dopravní řídicí ústřednu („DŘÚ“), včetně poskytnutí souvisejících dodávek a služeb. Výsledkem dodávaného plnění bude modernizovaný dopravně telematický systém ve statutárním městě Ostrava, který bude používán pro účely moderního řízení dopravy, lepšího informování účastníků dopravy, zvýšení kapacity dopravní sítě, zvýšení dopravního komfortu a atraktivity dopravy, její plynulosti a bezpečnosti. Předmětem veřejné zakázky (dále jen „veřejná zakázka“) je především následující plnění: a) Příprava Implementační studie, která bude obsahovat podrobnou specifikaci dodávaného plnění, a to v souladu požadavky zadávací dokumentace; b) modernizace a rozšíření vybavení stávajících SSZ za účelem jejich napojení na DŘÚ, včetně doplnění dosud nevybavených křižovatek o technologii V2X pro účely preference MHD a IZS; c) související dodávky a služby, zejm. analýza stávajícího dopravního systému a návrh dopravních řídících scénářů pro DIC pro účely koordinace světelných signalizačních zařízení (SSZ) ve městě do jednotného telematického systému řízení dopravy. d) integraci modernizovaných SSZ na DŘÚ a integrace RSU na C-ITS BO a napojení na národní systém PKI. Plnění dle písm. a) až d) shora zahrnuje rovněž dodávku veškeré technické dokumentace realizovaného díla, a dále nezbytné seznámení zadavatele (resp. odpovědných pracovníků příslušných správců) s obsluhou. Akceptace všech částí plnění dle písm. a) až d) tohoto článku 2.1. zadávací dokumentace bude podmíněna úspěšným testem; dodavatel bude informován o termínech a výsledcích jednotlivých testů. Předmět veřejné zakázky (zejména ve vztahu k provozu řadičů SSZ) zahrnuje i dodržování vybraných povinností vyplývajících ze zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti. V podrobnostech viz Příloha č. 1 zadávací dokumentace. Zadavatel upozorňuje, že definoval předmět plnění veřejné zakázky dle § 92 odst. 2 ZZVZ požadavky na výkon a funkci, tj. systémem Design & Build (vyprojektuj & postav). Systém Design & build (vyprojektuj & postav) je metodou realizace projektů, která je charakteristická tím, že odpovědnost za zpracování návrhu řešení i za celkovou kvalitu provedení díla, je přenesena na vybraného dodavatele, při respektování požadavků zadavatele na výkon a funkci, popsaných v přílohách zadávací dokumentace. Podrobné vymezení předmětu veřejné zakázky, včetně technických podmínek v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky, je uvedeno v přílohách zadávací dokumentace.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32441300 Telematiksystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64226000 Telematikdienste
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungOVA-VZA3
623942-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32441300 Telematics system
Additional classification (cpv): 64226000 Telematics services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: OVA-VZA3