2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pomoc techniczna w zakresie przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków Zakładu „Pruszków”
Beschreibung: Pomoc techniczna w zakresie przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków Zakładu „Pruszków” (Opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SWZ)
Interne Kennung: 01679/WS/PW/PZP-DRZ-WRI/U/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia z uwagi na konieczność niezwłocznego rozpoczęcia prac związanych z opracowaniem rozwiązań dla przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków Zakładu „Pruszków”. Na obecnym etapie przygotowania inwestycji pojawiła się potrzeba uwzględnienia w koncepcji dodatkowych agregatów prądotwórczych stanowiących awaryjne źródła zasilania obiektu. Konieczność ta wynika z potrzeby zwiększenia odporności infrastruktury krytycznej na sytuacje kryzysowe, w tym długotrwałe przerwy w dostawach energii elektrycznej, zdarzenia o charakterze nadzwyczajnym oraz inne zagrożenia mogące wpływać na ciągłość funkcjonowania oczyszczalni ścieków. Wdrożenie odpowiednich rozwiązań wymaga ich uwzględnienia już na etapie opracowania koncepcji i dalszych prac projektowych. Opóźnienie wyboru wykonawcy usługi pomocy technicznej może skutkować przesunięciem terminów opracowania dokumentacji oraz realizacji kolejnych etapów inwestycji, co mogłoby negatywnie wpłynąć na terminowe wdrożenie rozwiązań służących zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodności funkcjonowania obiektu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001