623989-2026 - Wettbewerb
Slowakei – Bauarbeiten – Rekonštrukcia priepustu č. P29800 na ceste III/1951 v Hornej Breznici_opakovaná
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rekonštrukcia priepustu č. P29800 na ceste III/1951 v Hornej Breznici_opakovaná
Beschreibung: Predmetom zákazky je rekonštrukcia priepustu č. P29800 na ceste III/1951 v Hornej Breznici v súlade s výkazom výmer, projektovou dokumentáciou a návrhom zmluvy, ktoré tvoria prílohy týchto súťažných podkladov. Navrhovaný priepust je z betónových rúr s minimálnym prípustným zvislým vrcholovým zaťažením 100 kN/bm DN 800 mm v pozdĺžnom sklone 6%. Na samotný priepust sú použité betónové hrdlové rúry so skladobnou dĺžkou 3,0 m-1ks, 2,5 m-2ks a 2 m – 2ks. Krajné 3 metrová a 2 metrová rúra sú upravené do tvaru vtokového a výtokového objektu. Rúry budú ukladané do výkopu na betónové pražce, ktoré by mali byť súčasťou dodávky rúr. Po uložení rúr sa spodná časť rúr obetónuje na výšku 400 mm betónom C12/15. Lôžko sa musí rozdeliť dilatačnými škárami, ktoré sa umiestia pod spoje rúr vo vzdialenostiach max. 6,00 m. Vtokový objekt je navrhnutý ako kalová jama s vnútornými pôdorysnými rozmermi 1,0*2,3 m a výškou 3,15 m. Hrúbka dosky a stien je 300 mm. Kalová jama je zo železobetónu C30/37 – CX4, XF4 (Sk) – Cl0,4 Dmax 22 (STN EN 206-1). Na dne kalovej jamy je dlažba z lomového kameňa hrúbky 200 mm so škárovaním cementovou maltou M2,5 do betónu C12/15 hrúbky 100 mm. Prítok do jamy je obojstranne z cestnej priekopy a tretí prítok je z plastovej rúry DN 400, ktorá je vedená z priestoru nad cestou. Steny na vtoku z priekop sa upravia do tvaru priekop. Priekopy pred vtokom na oboch stranách by sa mali spevniť aspoň na dĺžke 2 m lomovým kameňom do betónového lôžka. Výtok do betónovej rúry DN 800 je 550 mm nad dnom jamy. Na výtoku je rúra zrezaná do tvaru cestného svahu a je uložené na betónovom základe 400*600 mm z betónu C30/37. Pred základom sa vybetónuje prah (C30/37), ktorý bude mať anti-eróznu funkciu. Svah v šírke 2,6 m a nad vrchom rúry 1 m sa spevní lomovým kameňom do betónového lôžka (C12/15) hrúbky 100 mm s vyškárovaním cementovou maltou M2,5. Pod celou šírkou spevnenia bude umiestnený betónový základ ako pod rúrou. Koncová rúra vyčnieva 100 mm nad obklad z lomového kameňa. Pod výtokom z priepustu sa svah spevní na základe požiadavky investora ťažkou kamennou rovnaninou z lomového kameňa hmotnosti do 100 kg s presypaním lomovým kameňom frakcie 16-32 mm.
Interne Kennung: 565 126
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45232450 Bauarbeiten für Entwässerungsanlagen, 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 565 126
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45233142 Road-repair works, 45232450 Drainage construction works, 45233140 Roadworks
5. Lot
Lot: LOT-0001