2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta Bolesławiec
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta Bolesławiec, utworzenie i prowadzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (centralnego i lokalnych), wyposażenie nieruchomości w pojemniki i/lub worki do gromadzenia odpadów komunalnych oraz utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy znajduje się w Załączniku A do SWZ, który zawiera: 1) Załącznik nr A1–OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGANIA ZWIĄZANE Z JEGO REALIZACJĄ, 2) Załącznik nr A2–Wykaz nieruchomości, 3) Załącznik nr A3-HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH (POZOSTAŁE PO SEGREGACJI) Z TERENU MIASTA BOLESŁAWIEC 4) Załącznik nr A4-HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH SEGREGOWANYCH Z TERENU MIASTA BOLESŁAWIEC, 5) Załącznik nr A5-WYKAZ /LOKALIZACJA POJEMNIKÓW DO SEGREGACJI, * PSZOKI LOKALNE *, 6) Załącznik nr A6-WYKAZ ULIC I PLACÓW MIASTA BOLESŁAWCA, 7) Załącznik nr A7–Wykaz obudów śmietnikowych, 8) Załącznik nr A8-Wykaz nieruchomości wyposażonych przez Gminę Miejską Bolesławiec w pojemniki na zużyte baterie, 9) Załącznik nr A9-Wykaz aptek wyposażonych w pojemniki na przeterminowane leki na terenie miasta Bolesławiec 10) Załącznik nr A10–Kontenery na odzież używaną. 11) Załącznik nr A11–Naklejka. 4.1.1 Zgodnie z art. 6d ust. 4 punkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie instalacji. 4.1.2 Wykonawca zobowiązany jest używać do realizacji przedmiotu umowy, przez cały okres wykonywania usługi, pojazdy spełniające wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, w tym spełniające wymagania określone w art. 68a i 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Udział pojazdów kategorii N2 i N3 w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem musi być nie mniejszy niż 9%. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględniania ewentualnych zmian przepisów u.e.p.a., polegających w szczególności na zmianie wielkości udziału pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi lub przesunięciu wskazanych w niej dat. 4.1.3 Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu w terminie wskazanym w tym wezwaniu, nie dłuższym jednak niż 10 dni licząc od dnia otrzymania wezwania, pisemne oświadczenie wskazujące jaki jest łączny udział pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym – dalej p.r.d., używanych przy wykonywania przedmiotu umowy – mając na względzie postanowienie ust. 4.1.2. 4.1.4. Niezłożenie pisemnego oświadczenia określonego w ust. 4.1.3 w wyznaczonym terminie będzie traktowane przez Zamawiającego jako niespełnienie wymogów u.e.p.a. skutkujące możliwością naliczenia Wykonawcy kary umownej określonej w we wzorze umowy. 3.1 Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału: Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części w związku z wykonywaniem usług ściśle ze sobą powiązanych pod względem technicznym. Podział zamówienia na części mógłby utrudnić realizację zamówienia, wpływać na jej terminowość prawidłowość wykonania, powodować nadmierne trudności techniczne i niepożądany wzrost kosztów. Ponadto brak podziału zamówienia na części nie wpływa na ograniczenie konkurencyjności. 4.3 Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV. Główny przedmiot: 90500000-2 - usługi związane z odpadami. ROZDZIAŁ VII. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Rozpoczęcie realizacji przedmiotu umowy: od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej jednak niż od 01 stycznia 2027 roku. Zakończenie całości: do 31 grudnia 2027 roku. 10.5. Przedmiotowe środki dowodowe: Zamawiający nie będzie żądał przedmiotowych środków dowodowych.
Interne Kennung: ZI-II.271.35.2026.DW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta Bolesławiec, utworzenie i prowadzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (centralnego i lokalnych), wyposażenie nieruchomości w pojemniki i/lub worki do gromadzenia odpadów komunalnych oraz utrzymanie tych pojemników w należytym stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy znajduje się w Załączniku A do SWZ, który zawiera: 1) Załącznik nr A1–OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGANIA ZWIĄZANE Z JEGO REALIZACJĄ, 2) Załącznik nr A2–Wykaz nieruchomości, 3) Załącznik nr A3-HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH (POZOSTAŁE PO SEGREGACJI) Z TERENU MIASTA BOLESŁAWIEC 4) Załącznik nr A4-HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH SEGREGOWANYCH Z TERENU MIASTA BOLESŁAWIEC, 5) Załącznik nr A5-WYKAZ /LOKALIZACJA POJEMNIKÓW DO SEGREGACJI, * PSZOKI LOKALNE *, 6) Załącznik nr A6-WYKAZ ULIC I PLACÓW MIASTA BOLESŁAWCA, 7) Załącznik nr A7–Wykaz obudów śmietnikowych, 8) Załącznik nr A8-Wykaz nieruchomości wyposażonych przez Gminę Miejską Bolesławiec w pojemniki na zużyte baterie, 9) Załącznik nr A9-Wykaz aptek wyposażonych w pojemniki na przeterminowane leki na terenie miasta Bolesławiec 10) Załącznik nr A10–Kontenery na odzież używaną. 11) Załącznik nr A11–Naklejka. 4.1.1 Zgodnie z art. 6d ust. 4 punkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie instalacji. 4.1.2 Wykonawca zobowiązany jest używać do realizacji przedmiotu umowy, przez cały okres wykonywania usługi, pojazdy spełniające wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa, w tym spełniające wymagania określone w art. 68a i 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Udział pojazdów kategorii N2 i N3 w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniem musi być nie mniejszy niż 9%. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględniania ewentualnych zmian przepisów u.e.p.a., polegających w szczególności na zmianie wielkości udziału pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi lub przesunięciu wskazanych w niej dat. 4.1.3 Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu w terminie wskazanym w tym wezwaniu, nie dłuższym jednak niż 10 dni licząc od dnia otrzymania wezwania, pisemne oświadczenie wskazujące jaki jest łączny udział pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym – dalej p.r.d., używanych przy wykonywania przedmiotu umowy – mając na względzie postanowienie ust. 4.1.2. 4.1.4. Niezłożenie pisemnego oświadczenia określonego w ust. 4.1.3 w wyznaczonym terminie będzie traktowane przez Zamawiającego jako niespełnienie wymogów u.e.p.a. skutkujące możliwością naliczenia Wykonawcy kary umownej określonej w we wzorze umowy. 3.1 Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału: Zamawiający nie przewiduje podziału zamówienia na części w związku z wykonywaniem usług ściśle ze sobą powiązanych pod względem technicznym. Podział zamówienia na części mógłby utrudnić realizację zamówienia, wpływać na jej terminowość prawidłowość wykonania, powodować nadmierne trudności techniczne i niepożądany wzrost kosztów. Ponadto brak podziału zamówienia na części nie wpływa na ograniczenie konkurencyjności. 4.3 Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV. Główny przedmiot: 90500000-2 - usługi związane z odpadami. ROZDZIAŁ IX. PODSTAWY WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA 9.1.1. Wart. 108 ust. 1 ustawy Pzp (obligatoryjne przesłanki wykluczenia), W art. 109 ust. 1 punkty 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 Pzp (fakultatywne przesłanki wykluczenia), 9.1.3 W art. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), 9.1.4 W art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, dalej jako: „u.o.s.r.”