2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie Powiatowi Łowickiego długoterminowego kredytu bankowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego do wysokości 10 300 000,00 zł (słownie: dziesięć milionów trzysta tysięcy złotych 00/100). 2. Zamawiający zobowiązuje się zaciągnąć kredyt do wysokości 10 300 000,00 zł, jednak w kwocie nie niższej niż 6 500 000,00 zł. 3. Kredyt uruchamiany będzie w transzach. Zamawiający określa każdorazowo wysokość transzy kredytu i termin jej uruchomienia. Uruchomienie transzy kredytu nastąpi na podstawie pisemnej dyspozycji podpisanej przez dwóch członków Zarządu Powiatu Łowickiego, która będzie złożona nie później niż na 1 dzień roboczy przed terminem uruchomienia kredytu. Datą uruchomienia środków może być tylko dzień roboczy. Ostateczny termin uruchomienia kredytu upływa w dniu 31.12.2025 r. 4. Bank udziela karencji w spłacie kredytu do dnia 31.12.2027 roku. Pierwsza rata kredytu płatna do 31.01.2028 r. zgodnie z harmonogramem. 5. Koszt kredytu może składać się wyłącznie z odsetek od uruchomionej kwoty kredytu. Na ww. odsetki składać się będzie stopa procentowa WIBOR 1M notowana na ostatni dzień roboczy każdego miesiąca oraz stała comiesięczna marża Wykonawcy. W przypadku gdy konieczność zastąpienia w okresie obowiązywania Umowy wskaźnika WIBOR innym wskaźnikiem referencyjnym wynikać będzie ze zmiany obowiązujących przepisów bądź decyzji właściwych organów lub instytucji, Strony przyjmą jako podstawę do określenia oprocentowania udzielonego kredytu nowy wskaźnik. 6. Kredyt spłacany będzie w latach 2028 - 2036 w 108 miesięcznych ratach, płatnych w ostatnim dniu kalendarzowym miesiąca. 7. Termin wykonania zamówienia: 1) Termin uruchomienia kredytu: od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 roku. 2) Czas obowiązywania umowy: od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2036 roku. 8. Data początkowa wskazana w sekcji 5.1.3 niniejszego ogłoszenia to ostateczny termin uruchomienia kredytu.
Vorherige Bekanntmachung: 378576-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie Powiatowi Łowickiemu długoterminowego kredytu bankowego
Interne Kennung: FIZ.272.5.2025