624117-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Usuwanie drzew i krzewów oraz koszenie na murawach kserotermicznych.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsuwanie drzew i krzewów oraz koszenie na murawach kserotermicznych.
BeschreibungPrzedmiot zamówienia pn. „Usuwanie drzew i krzewów oraz koszenie na murawach kserotermicznych” dotyczy wykonania działań ochrony czynnej polegających na usuwaniu drzew i krzewów oraz koszeniu roślinności zielnej na siedlisku 6210 murawy kserotermiczne w 14 rezerwatach przyrody na terenie woj. świętokrzyskiego tj. Góra Rzepka, Góra Zelejowa, Góra Miedzianka, Murawy Dobromierskie, Wzgórza Sobkowskie, Wąwóz w Skałach, Góry Pieprzowe, Skorocice, Skotniki Górne, Skowronno, Winiary Zagojskie, Góry Wschodnie, Przęślin, Krzyżanowice i ma na celu ochronę cennych siedlisk przyrodniczych przed ich zarastaniem.
Interne KennungZP.261.6.2026.MW
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUWAGA numeracja przeniesiona z SWZ.4.1 O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy: 4.1.1 nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1 ustawy; b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014; 4.1.2 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.3 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.4 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie określa ww. warunku. 4.1.5 spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający określa, że ww. warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że: Dla Części 1, 3, 5 i 7: Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia wykonał: - usługę polegającą na koszeniu, o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto, oraz - usługę polegającą na wycince drzew i/lub krzewów, o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto, lub - usługę obejmującą łącznie koszenie oraz wycinkę drzew i/lub krzewów o wartości nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto. Dla Części 2 i 6: Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia wykonał: - usługę polegającą na koszeniu, o wartości nie mniejszej niż 10 000,00 zł brutto, oraz - usługę polegającą na wycince drzew i/lub krzewów, o wartości nie mniejszej niż 10 000,00 zł brutto, lub - usługę obejmującą łącznie koszenie oraz wycinkę drzew i/lub krzewów o wartości nie mniejszej niż 20 000,00 zł brutto. Dla Części 4: Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia wykonał: - usługę polegającą na koszeniu, o wartości nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto, oraz - usługę polegającą na wycince drzew i/lub krzewów, o wartości nie mniejszej niż 50 000,00 zł brutto, lub usługę obejmującą łącznie koszenie oraz wycinkę drzew i/lub krzewów o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto. Przez jedną wykonaną usługę rozumie się realizację jednej umowy. W przypadku gdy wskazana przez Wykonawcę usługa będzie obejmowała większy zakres, należy w Wykazie usług wskazać łączną kwotę brutto usługi oraz dodatkowo kwotę w zakresie wymaganym przez Zamawiającego. Tą samą usługą Wykonawca może się wykazać do wszystkich części, jeżeli spełnia stawiane przez Zamawiającego warunki. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia. 4.2 Wykonawca może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5 SWZ, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego stosunków prawnych łączących go z nimi. 4.3 Zamawiający oceni, czy udostępnione Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5 oraz zbada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w pkt 4.1.1. 4.4 W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają zamówienie/ jego część, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4.5 Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy. 4.6 Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu, o którym mowa w 4.2 nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego: a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo b) wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 4.1.4 - 4.1.5. 4.7 Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 4.8 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4.9 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) brak podstaw wykluczenia wskazanych w pkt 4.1.1 oraz warunek określony w pkt 4.1.2 musi wykazać/ spełniać każdy Wykonawca z osobna, 2) warunek określony w pkt 4.1.3 musi spełniać co najmniej jeden Wykonawca - ten, który zrealizuje zamówienie (jego część) do realizacji którego te zdolności są wymagane, 3) warunki określone w pkt od 4.1.4 do 4.1.5 musi spełniać co najmniej jeden Wykonawca lub wszyscy Wykonawcy łącznie.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Góra Miedzianka, Góra Rzepka. Góra Zelejowa.
BeschreibungW zakres działań ochrony czynnej przewidziany dla wszystkich części wchodzi: 1. Zaznaczenie powierzchni operacyjnych w terenie wskazanym przez Zamawiającego zgodnie z warstwami GIS, na których prowadzone będą zabiegi. 2. Koszenie (na wysokości od 10 do 15 cm nad powierzchnią gruntu) roślinności zielnej oraz odrostów drzew i krzewów. Roślinność musi być usuwana w sposób niepowodujący jej rozdrabniania na małe części, niemożliwe do wygrabienia. Prace należy prowadzić ręcznie. Dopuszcza się użycie kosiarek i wykaszarek mechanicznych, za wyjątkiem urządzeń wyposażonych w głowice żyłkowe. Nie dopuszcza się wjazdu pojazdów na teren rezerwatów, w tym koszenia z wykorzystaniem kosiarek zespolonych z ciągnikami rolniczymi. 3. Wycięcie drzew i krzewów oraz ich odrostów dotyczy okazów o średnicy pnia do 10 cm mierzonej na wysokości 1,3 m od powierzchni gruntu: a. drzewa i krzewy o średnicy od 5 do 10 cm – usunąć przy powierzchni gruntu, b. w przypadku drzew o średnicy nieprzekraczającej 5 cm wycinkę należy wykonać poniżej szyi korzeniowej; prace wykonywać np. motyką górską, zagłębiając ją pod powierzchnię gruntu, a następnie wyjmować roślinę lub – w przypadku mniejszych okazów, poniżej 3 cm średnicy – wskazane jest wyrywanie z korzeniami. 4. Zebranie i usunięcie powstałej biomasy poza teren rezerwatu. 5. Uprzątnięcie po wykonaniu Zadania wszystkich śmieci pozostawionych w związku z wykonaną pracą.
Interne KennungCzęść I
LosLOT-0002
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Góry Pieprzowe.
BeschreibungW zakres działań ochrony czynnej przewidziany dla wszystkich części wchodzi: 1. Zaznaczenie powierzchni operacyjnych w terenie wskazanym przez Zamawiającego zgodnie z warstwami GIS, na których prowadzone będą zabiegi. 2. Koszenie (na wysokości od 10 do 15 cm nad powierzchnią gruntu) roślinności zielnej oraz odrostów drzew i krzewów. Roślinność musi być usuwana w sposób niepowodujący jej rozdrabniania na małe części, niemożliwe do wygrabienia. Prace należy prowadzić ręcznie. Dopuszcza się użycie kosiarek i wykaszarek mechanicznych, za wyjątkiem urządzeń wyposażonych w głowice żyłkowe. Nie dopuszcza się wjazdu pojazdów na teren rezerwatów, w tym koszenia z wykorzystaniem kosiarek zespolonych z ciągnikami rolniczymi. 3. Wycięcie drzew i krzewów oraz ich odrostów dotyczy okazów o średnicy pnia do 10 cm mierzonej na wysokości 1,3 m od powierzchni gruntu: a) drzewa i krzewy o średnicy od 5 do 10 cm – usunąć przy powierzchni gruntu, b) drzewa o średnicy nieprzekraczającej 5 cm - wycinkę należy wykonać poniżej szyi korzeniowej; prace wykonywać np. motyką górską, zagłębiając ją pod powierzchnię gruntu, a następnie wyjmować roślinę lub – w przypadku mniejszych okazów, poniżej 3 cm średnicy – wskazane jest wyrywanie z korzeniami. 4. Zebranie i usunięcie powstałej biomasy poza teren rezerwatu. 5. Uprzątnięcie po wykonaniu Zadania wszystkich śmieci pozostawionych w związku z wykonaną pracą.
Interne KennungCzęść II
LosLOT-0003
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Murawy Dobromierskie.
Interne KennungCzęść III
LosLOT-0004
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Przęślin, Góry Wschodnie, Skotniki Górne, Skorocice, Skowronno, Winiary Zagojskie.
Interne KennungCzęść IV
LosLOT-0005
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Wzgórza Sobkowskie.
Interne KennungCzęść V
LosLOT-0006
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Wąwóz w Skałach.
Interne KennungCzęść VI
LosLOT-0007
TitelWykonanie działań ochrony czynnej w rezerwacie przyrody Krzyżanowice
Interne KennungCzęśćVII