2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Imielin w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2026r."
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu miasta Imielina, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Okres realizacji przedmiotu zamówienia: od 1.1.2026 r. do 31.12.2026r. lub jeżeli udzielenie zamówienia nastąpi po dniu 1.1.2026 roku - do 31.12.2026r. 3. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, przed złożeniem oferty, zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obszaru gminy Imielin oraz przeprowadzenia symulacji przebiegu tras odbioru odpadów. Wraz z ofertą wykonawca składa oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami lokalnymi wykonywania przedmiotu zamówienia oraz harmonogram usług spełniający wymagania określone w SWZ. 4. Wykaz nieruchomości łącznie (zamieszkałych i niezamieszkałych) zlokalizowanych przy ulicach w mieście Imielin, z których odbierane będą odpady komunalne, przedstawia załącznik nr 1 do OPZ stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ. 5. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia poziomów: 1) ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z rozporządzeniem z dnia 15 grudnia 2017r. wymienionym w ust. 1 pkt 4. 2) osiągnięcia poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, zgodnie z rozporządzeniem z dnia 14 grudnia 2016r. wymienionym w ust. 1 pkt 5. 6. Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości jest obowiązany do: 1) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art.17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, 2) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do instalacji komunalnej. 7. Wykonawca zobowiązany jest do postąpienia z odpadami tzw. „problematycznymi” tj. zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych oraz odpadami remontowo-budowlanymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 8. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, według podziału na następujące frakcje: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 2) przeterminowane leki, 3) farby, tusze, farby drukarskie, rozpuszczalniki, kleje, lepiszcze i żywice , 4) zużyte baterie i akumulatory, 5) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 6) odpady wielkogabarytowe, 7) odpady budowlane i rozbiórkowe, 8) zużyte opony, 9) odpady ulegające biodegradacji, 10) odpady kuchenne ulegające biodegradacji, 11) papier i tektura w tym opakowania z papieru i tektury, 12) szkło w tym opakowania ze szkła, 13) tworzywa sztuczne,metale, w tym opakowania z tworzyw sztucznych i z metali, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, 14) opakowania z drewna, 15) odpady tekstyliów i odzieży, 16) popiół z palenisk domowych, 17) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, 18) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, 19) materiały izolacyjne, 20) inne odpady niebezpieczne. 9. Odbiór odpadów komunalnych: Wszystkie frakcje odpadów należny odbierać w godzinach od 6 do 20:00, zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru. Szczegóły zawiera załącznik nr 7 do SWZ. 1) Częstotliwość odbierania odpadów komunalnych przedstawia załącznik nr 7 do SWZ. 2) Wykonawca zobowiązany jest również do: - odebrania i zagospodarowania każdej ilości odpadów komunalnych zgromadzonych na terenie poszczególnych nieruchomości w pojemnikach oraz workach, -do odebrania i zagospodarowania każdej ilości odpadów komunalnych zebranych w PSZOK-u,- do świadczenia usługi edukacji ekologicznej.obejmującą przeprowadzenie przynajmniej jednej prelekcji w ciągu jednego półrocza w zakresie prawidłowej segregacji odpadów w placówce miasta Imielin (przedszkola miejskie, szkoły podstawowe, instytucje kultury). 10. Szczegółowe wymagania dotyczące świadczenia usług zawiera opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: GK.271.27.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielanie zamówień na podstawie art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy PZP w kwocie netto do 1 470 284,99 zł, tj. udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy usług zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług. 2. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: a) w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w §11 ust. 2 umowy, b) w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, c) udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, d) stawki jednostkowe wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych będą podlegały negocjacjom.