2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku (SMJU1)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: zakup i dostawy sukcesywne sprzętu medycznego jednorazowego użytku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pod względem wymaganych parametrów został wyszczególniony w załącznikach nr 2.1 – 2.7 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (część zamówienia/pakiet/zadanie nr 1 – 7) – określanym również „załącznikiem nr 2 do SWZ”. 3. Miejsce realizacji zamówienia: ul. Grenadierów 51/59, 04-073 Warszawa. 4. Dostawy sukcesywne przedmiotu zamówienia mają być realizowane do Apteki Szpitalnej mieszczącej się w Pawilonie III Szpitala na parterze i do magazynu znajdującego się w podziemiach Szpitala, przy czym każdorazowo Zamawiający wskaże, jeśli miejscem dostawy będzie magazyn. 5. Odbiór przedmiotu zamówienia odbywać będzie się w pomieszczeniach dostępnych dla pracowników Wykonawcy (dostawców, kurierów). 6. Szczegółowe warunki realizacji usługi określa projekt umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. 7. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych (7 – zadań / części zamówienia), zgodnie z podziałem określonym w załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym formularzem Opis przedmiotu zamówienia: 1) Zadanie nr 1 – Rampa; 2) Zadanie nr 2 – Przewód oddechowy; 3) Zadanie nr 3 – Zestaw do zbiórki i worki; 4) Zadanie nr 4 – Jednorazowy układ pacjenta; 5) Zadanie nr 5 – Sprzęt endoskopowy; 6) Zadanie nr 6 – Igły EUS; 7) Zadanie nr 7 – Zawór ssący.
Interne Kennung: ZPU/61/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. terminy składania ofert i wniosków o wyjaśnienia treści SWZ są skrócone. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z potrzeby zabezpieczenia możliwości bieżącego świadczenia usług medycznych / zdrowotnych dla pacjentów. Ze względu na życie i zdrowie pacjentów konieczne jest możliwie najszybsze udzielenie zamówienia.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Informacje o warunkach udziału w postępowaniu 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale XI SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu. 3. Zgodnie z art. 112 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu nie stosuje poziomów zdolności określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych: 1) ponieważ nie określa warunków udziału w postępowaniu; 2) ponieważ dla przedmiotu zamówienia poziomy zdolności nie zostały określone; 3) z uwagi na art. 40 ww. ustawy. Informacja dotycząca przedmiotowych środków dowodowych: 1. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą. 3. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych – dotyczy wszystkich części zamówienia: 1) materiały informacyjne, karty techniczne, certyfikaty dotyczące wszystkich części zamówienia i każdej pozycji (np.: ulotki, karty katalogowe, materiały określające skład i działanie produktu, inne dokumenty określające parametry asortymentu) potwierdzające spełnienie wszystkich parametrów określonych i wymaganych przez Zamawiającego (zgodnie z opisem w załączniku nr 2 do SWZ) – odpowiednio dla danej części zamówienia. 4. Przedmiotowe środki dowodowe, wskazane w ust. 2, składa się wraz z ofertą w formie elektronicznej – podpisane elektronicznym podpisem kwalifikowanym. 5. Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeśli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne. Jeśli przedmiotowe środki dowodowe zostaną złożone i są kompletne, ale nie potwierdzają zgodności przedmiotu oferty (zamówienia) z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia (w szczególności wskazanymi w załączniku nr 2 do SWZ) to Zamawiający nie będzie miał możliwości wezwania do uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych. 6. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z ich tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie musi być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 7. Zamawiający przewiduje możliwość zwrócenia się do Wykonawcy o wyjaśnienie przedmiotowych środków dowodowych. 8. Zamawiający nie wzywa do uzupełnienia lub wyjaśnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeśli oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na ich złożenie lub jeśli zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania. 9. Zamawiający przewiduje maksymalnie jednorazowe zwrócenie się do danego Wykonawcy o uzupełnienie danego przedmiotowego środka dowodowego. 10. Przedmiotowe środki dowodowe muszą potwierdzać wszystkie parametry określone w załączniku nr 2 do SWZ. Informacje o podmiotowych środkach dowodowych Zamawiający wymaga od Wykonawców następujących podmiotowych środków dowodowych, które Wykonawcy będą zobowiązani złożyć na wezwanie Zamawiającego (nie należy ich składać wraz z ofertą) (zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych) – w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania: 1) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami i/lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ); 2) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, oraz w oświadczeniu związanym ze szczególnymi rozwiązaniami w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, którego wzór stanowi załącznik nr 3a do SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 i art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ); 3) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 4) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33141620 Sanitätspacks, 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie, 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke, 33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Rampa
Beschreibung: Załącznik nr 2.1 do SWZ dla Zadania nr 1 określa opis przedmiotu zamówienia i wymagane ilości asortymentu.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Przewód oddechowy
Beschreibung: Załącznik nr 2.2 do SWZ dla Zadania nr 2 określa opis przedmiotu zamówienia i wymagane ilości asortymentu.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Zestaw do zbiórki i worki
Beschreibung: Załącznik nr 2.3 do SWZ dla Zadania nr 3 określa opis przedmiotu zamówienia i wymagane ilości asortymentu.
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung, 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Jednorazowy układ pacjenta
Beschreibung: Załącznik nr 2.4 do SWZ dla Zadania nr 4 określa opis przedmiotu zamówienia i wymagane ilości asortymentu.
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Haupteinstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Sprzęt endoskopowy
Beschreibung: Załącznik nr 2.5 do SWZ dla Zadania nr 5 określa opis przedmiotu zamówienia i wymagane ilości asortymentu.
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Haupteinstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141620 Sanitätspacks, 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Igły EUS
Beschreibung: Załącznik nr 2.6 do SWZ dla Zadania nr 6 określa opis przedmiotu zamówienia i wymagane ilości asortymentu.
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Haupteinstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Zawór ssący
Beschreibung: Załącznik nr 2.7 do SWZ dla Zadania nr 7 określa opis przedmiotu zamówienia i wymagane ilości asortymentu.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZPU/61/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Additional classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 33157000 Gas-therapy and respiratory devices, 33141620 Medical kits, 33168000 Endoscopy, endosurgery devices, 33141320 Medical needles, 33141600 Collector and collection bags, drainage and kits
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 – Rampa
Internal identifier: Zadanie nr 1
Main classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products
Additional classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 – Przewód oddechowy
Internal identifier: Zadanie nr 2
Additional classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 33157000 Gas-therapy and respiratory devices
Lot: LOT-0003
Internal identifier: Zadanie nr 3
Main classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables, 33141600 Collector and collection bags, drainage and kits, 33141620 Medical kits
Lot: LOT-0004
Internal identifier: Zadanie nr 4
Main classification (cpv): 33157000 Gas-therapy and respiratory devices
Additional classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 33140000 Medical consumables, 33141620 Medical kits
Lot: LOT-0005
Internal identifier: Zadanie nr 5
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
Additional classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 33140000 Medical consumables, 33141620 Medical kits, 33141320 Medical needles
Lot: LOT-0006
Title: Zadanie nr 6 – Igły EUS
Internal identifier: Zadanie nr 6
Main classification (cpv): 33141320 Medical needles
Lot: LOT-0007
Title: Zadanie nr 7 – Zawór ssący
Internal identifier: Zadanie nr 7