2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Gminy Rajcza w 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbieraniu, zbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Gminy Rajcza w 2026 r. 2. Ilość wytworzonych odpadów komunalnych które trzeba będzie odebrać i zagospodarować szacuje się na około: 2500 Mg. 3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powinien odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Rajcza przyjętego uchwałą Nr XXIV/154/2020 z dnia 6 lipca 2020 r. oraz Uchwałą nr LXIV/422/2023 Rady Gminy Rajcza z dnia 31 marca 2023 r. w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Rajcza. Zmieszane odpady komunalne, bioodpady oraz pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje Załącznik nr 9 – Opis przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę/ów, na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia bezpośrednio czynności techniczne w zakresie odbierania, załadunku i wywozu odpadów, kwalifikowanych jako kierowcy pojazdów oraz pracownicy fizyczni. Sposób weryfikacji przez Zamawiającego zatrudnienia pracowników, o których mowa wyżej oraz jego uprawnienia kontrolne w tym zakresie zostały określone w umowie o udzielenie zamówienia publicznego, której wzór stanowi Załącznik Nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.1.NIEOGR.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0007
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbieraniu, zbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Gminy Rajcza w 2025 r. 2. Ilość wytworzonych odpadów komunalnych które trzeba będzie odebrać i zagospodarować szacuje się na około: 2500 Mg. 3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powinien odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 ze zm.), oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Rajcza przyjętego uchwałą Nr XXIV/154/2020 z dnia 6 lipca 2020 r. oraz Uchwałą nr LXIV/422/2023 Rady Gminy Rajcza z dnia 31 marca 2023 r. w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Rajcza. Zmieszane odpady komunalne, bioodpady oraz pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje Załącznik nr 9 – Opis przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę/ów, na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia bezpośrednio czynności techniczne w zakresie odbierania, załadunku i wywozu odpadów, kwalifikowanych jako kierowcy pojazdów oraz pracownicy fizyczni. 6. Sposób weryfikacji przez Zamawiającego zatrudnienia pracowników, o których mowa wyżej oraz jego uprawnienia kontrolne w tym zakresie zostały określone w umowie o udzielenie zamówienia publicznego, której wzór stanowi Załącznik Nr 8 do SWZ.