2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa drogi dla rowerów wzdłuż południowej strony Al. Pokoju
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na budowie drogi dla rowerów po południowej stronie Al. Pokoju na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego do Ronda 308 Dywizjonu. W ramach inwestycji należy wykonać m.in.: • budowę drogi dla rowerów, • budowę odcinków ciągów pieszo-rowerowych, • budowę i przebudowę odcinków chodników • przebudowę istniejących sieci uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją, • budowę kanału technologicznego, • wycinkę istniejących drzew i krzewów kolidujących z inwestycją • wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, • przebudowę istniejącej sygnalizacji świetlnej w związku z wykonaniem przejazdów dla rowerów. b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: • Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) stanowiących załącznik nr 6 do SWZ, • Dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, • Przedmiarów robót stanowiących załącznik nr 8 do SWZ, • Uzupełnienie dokumentacji projektowej stanowiące załącznik nr 16 do SWZ. c) Czasowa organizacja ruchu drogowego – uszczegółowienie pozycji nr 59 przedmiaru robót branży drogowej: 1) W niniejszej pozycji należy uwzględnić koszty dwóch tablic informacyjnych o współfinansowaniu projektu ze środków unijnych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski, o których mowa w §5 ust. 22 PPU. 2) W pozycji tej należy również uwzględnić koszt wyprodukowania i wywieszenia baneru/banerów, o którym/których mowa w §5 ust. 15 PPU. W ofercie cenowej należy wydzielić ww. koszty. d) Dostawa i montaż 1 sztuki licznika ruchu rowerowego – uszczegółowienie pozycji nr 60 przedmiaru robót branży drogowej 1) Liczniki ruchu rowerowego powinny się składać z następujących elementów (parametry minimalne): a) Czujnik z pętla indukcyjną zapewniającą zliczanie przejeżdżających rowerzystów, bez rozróżnienia kierunku jazdy oraz rejestrator danych wraz z akumulatorem zasilającym (baterią) i modemem do zdalnego przesyłu danych, b) Aplikację do obsługi danych, z dostępem online, poprzez sieć www, za pomocą protokołu http, umożliwiający przegląd i eksport danych, a także umożliwiający wizualizację danych na dowolnej stronie internetowej, m.in: odczyt liczby zliczonych rowerzystów w dniu poprzednim z podziałem na godziny; - odczyt liczby zliczonych rowerzystów za dany rok kalendarzowy. Pełen dostęp do danych generowanych i wytwarzanych przez zestawy zliczające rowerzystów, wraz z możliwością eksportu danych do plików cyfrowych w formatach: csv. c) Bezterminowo działające kody umożliwiające automatyczne aktualizowanie (raz na dobę) na dowolnej stronie www danych z czujników. 2) Rejestrator winien zapewniać następującą funkcjonalność: • automatyczną, codzienną transmisję danych do panelu obsługi danych, • być przystosowany do pracy pod ziemią i spełniać warunki wodoodporności, mrozoodporności i niewrażliwości na czynniki zewnętrzne stosownie do strefy klimatycznej stanowiącej miejsce montażu. 3) Urządzenia winny być zasilane z akumulatora (baterii) o żywotności min. 24 miesięcy (system składający się max z 2 pętli). 4) Wykonawca winien przedłożyć opis funkcjonalności oferowanego panelu obsługi danych. e) Sadzenie wykopanych drzew - uszczegółowienie pozycji nr 1.3.2 przedmiaru robót branży zieleni - należy uwzględnić trzyletnią pielęgnację przesadzonych drzew. f) Zamawiający informuje, że została zawarta umowa o dofinansowanie Przedmiotu umowy ze środków unijnych w ramach: Projektu pn. Budowa drogi dla rowerów wzdłuż południowej strony Al. Pokoju współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027. g) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 48 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 48 miesięcy zostaną odrzucone. h) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. i) Termin wykonania zamówienia: do 14 miesięcy od dnia protokolarnego przekazania terenu budowy. j) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: - pracownicy niższego szczebla technicznego (organizowanie i realizacja robót budowlanych), - pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych). Uwaga ! Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego.
Interne Kennung: 2/VIII/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na budowie drogi dla rowerów po południowej stronie Al. Pokoju na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego do Ronda 308 Dywizjonu. W ramach inwestycji należy wykonać m.in.: • budowę drogi dla rowerów, • budowę odcinków ciągów pieszo-rowerowych, • budowę i przebudowę odcinków chodników • przebudowę istniejących sieci uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją, • budowę kanału technologicznego, • wycinkę istniejących drzew i krzewów kolidujących z inwestycją • wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, • przebudowę istniejącej sygnalizacji świetlnej w związku z wykonaniem przejazdów dla rowerów. b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: • Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) stanowiących załącznik nr 6 do SWZ, • Dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, • Przedmiarów robót stanowiących załącznik nr 8 do SWZ, • Uzupełnienie dokumentacji projektowej stanowiące załącznik nr 16 do SWZ. c) Termin wykonania zamówienia: do 14 miesięcy od dnia protokolarnego przekazania terenu budowy.
Interne Kennung: 2/VIII/2025