624241-2026 - Ergebnis
Rumänien – Milch – Furnizarea si distribuirea de produse lactate, produse de panificatie si fructe(mere) , pentru anii scolari 2025-2026 si 2026-2027, in cadrul Programului pentru școli al României in judetul Tulcea
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea si distribuirea de produse lactate, produse de panificatie si fructe(mere) , pentru anii scolari 2025-2026 si 2026-2027, in cadrul Programului pentru școli al României in judetul Tulcea
Beschreibung: Furnizarea şi distribuirea de produse lactate, produse de panificaţie si fructe (mere), pentru anii şcolari 2025-2026 si 2026-2027, în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Tulcea, pe 3 loturi, din care: Lotul 1 - Fructe și/sau legume – mere; Lotul 2 - Lapte și produse lactate - lapte de consum/ UHT si iaurt Lotul 3 - Produse de panificaţie – corn/baton alternativ cu biscuiți/covrigi uscați, respectiv: Acordarea gratuită pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate si particulare acreditate si pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat , precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special, de fructe proaspete, lapte natural de consum şi/sau produse lactate fara adaos de lapte praf şi de produse de panificaţie în limita unei valori zilnice/preşcolar/elev, în baza Hotărârii Guvernului nr. 652/2023 pentru aprobarea Programului pentru școli al României în perioada 2023 – 2029, precum si Hotararii nr.775/25.09.2025, de stabilire a bugetului pentru implementarea programului in anul scoar 2025 -2026. 1. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 23 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, in a 14 -a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4321607_2025_PAAPD1551866
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15511000 Milch
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1. Furnizare și distribuire Fructe și/sau legume–mere,în școli și grădinițe, ptr anii şcolari 2025-2026,2026-2027 în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Tulcea
Beschreibung: Furnizarea fructelor – mere, pentru preşcolarii din grădiniţele cu normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special de fructe - mere, în limita unei valori zilnice/preşcolar/elev. Conform art. 3, alin. (3) din HG nr. 652/2023, ”pe parcursul săptămânii, unui preșcolar/elev i se acordă gratuit 2 porții de fructe”. Preț unitar mere: 0,72 lei fără TVA pentru un elev/preșcolar/zi Acord-cadru: Valoarea minimă: 1.129.464 lei , fara TVA (1.568.700 bucăți X 0,72 pu, fara TVA); Valoarea maximă : 1.761.210 lei , faraTVA (2.446.125 bucati x 0,72 pu, fara TVA = 1.761.210 lei, fara TVA) Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.099.422 lei, fără TVA Valoare minima contract subsecvent :428.778 lei, fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru cantități minime - 1.568. 700 bucăți (595.525 buc. + 973.175 buc ) cantități maxime = 2.446.125 bucăți (919.150 buc. + 1.526.975 buc ) Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 595.525 bucăți cantități maxime: 1.526.975 bucăți
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: Lot.2 Furnizare si distribuire Lapte și produse lactate - lapte de consum/UHT si iaurt, în școli și grădinițe, ptr anii şcolari 2025-2026 si 2026-2027,în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Tulcea
Beschreibung: Furnizarea lapte și produse lactate – “Lapte de consum/lapte UHT – iaurt”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat , precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special de fructe şi legume proaspete, lapte şi produse lactate şi produse de panificaţie în limita unei valori zilnice/preşcolar/elev. Conform art. 3, alin. (3) din HG nr. 652/2023, ”pe parcursul săptămânii, unui preșcolar/elev i se acordă gratuit 2 porții de fructe”. Preț unitar lapte si produse lactate:1,06 lei fără TVA pentru un elev/preșcolar/zi Acord-cadru: Valoarea minimă: 4.215.140,47 lei, fara TVA (3.965.325 bucăți X 1,06 pu, fara TVA); Valoarea maximă: 4.286.441,19 lei, fara TVA ( 4.032.400 buc x 1,06 pu, fara TVA = 4.286.441,19 lei, fara TVA) Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.694.784,72 lei, fără TVA Valoare minima contract subsecvent : 2.655.692,90 lei, fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru cantități minime - 3.965.325 (1.467.025 buc.+ 2.498.300 buc) cantități maxime = 4.032.400 bucăți ( 1.497.325 buc. + 2.535.075 buc) Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 1.467.025 bucăți cantități maxime: 2.535.075 bucăți
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 -Furnizare Produse de panificaţie – corn/baton alternativ cu biscuiți/covrigi uscați, în școli și grădinițe, ptr anii şcolari 2025-2026 si 2026-2027, în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Tulcea
Beschreibung: Furnizare si distribuire Produse de panificaţie – corn/baton alternativ cu biscuiți/covrigi uscați, în școli și grădinițe, pentru anii şcolari 2025-2026 si 2026-2027, în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Tulcea, pentru preşcolarii din grădiniţele cu normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special de fructe şi legume proaspete, lapte şi produse lactate şi produse de panificaţie în limita unei valori zilnice/preşcolar/elev. Conform art. 3, alin. (3) din HG nr. 652/2023, ”pe parcursul săptămânii, unui preșcolar/elev i se acordă gratuit 5 porții de produse de panificatie”. Preț unitar al produselor de panificatie :0,68 lei fără TVA pentru un elev/preșcolar/zi Acord-cadru: Valoarea minimă: 2.686.544 lei , fara TVA ( 3.950.800 bucăți x 0,68 pu, lei fara TVA); Valoarea maximă: 2.812.599 lei, fara TVA ( 4.136.175 bucati x 0,68 pu, lei fara TVA = 2.812.599 lei, fara TVA) Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru cantități minime - 3.950.800 (1.467.025 buc + 2.483.775 buc . ) si cantități maxime = 4.136.175 bucăți (1.497.325 buc + 2.638.850 buc ) Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; cantități minime: 1.467.025 - bucăți cantități maxime : 2.638.850 bucăți Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.794.418 lei, fără TVA Valoare minima contract subsecvent : 997.577 lei, fara TVA
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren