624318-2026 - Ergebnis
Schweden – Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen – Ramavtal Ventilationsarbeten
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Ventilationsarbeten
Beschreibung: Upphandling för ramavtal omfattande löpande felavhjälpande och planerade ventilationsarbeten, OVK-besiktningar och Teknisk rondering. Två leverantörer, med rangordning 1 för olika delar av fastighetsbeståndet, antas för löpande arbeten och fast/årligt uppdrag. Ett antal leverantörer kommer att antas för ramavtal avseende deltagagande i förnyade konkurrensutsättningar (FKU), dvs. för större planerade arbeten. Se vidare upphandlingsdokumenten.
Interne Kennung: 26/95
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 71315410 Belüftungssysteminspektion, 71321400 Beratung im Bereich Belüftung
5. Los
Los: LOT-0000