See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materiale pentru ecranare radiații ionizante: Lot 1 – Materiale de ecranare din plumb; Lot 2 – Materiale de ecranare din polietilenă; Lot 3 – Materiale de ecranare din beton prefabricat
Beschreibung: Achiziția are ca obiect achiziționarea unor materiale pentru ecranarea radiațiilor ionizante, în vederea configurării ecranelor de radioprotecție necesare pentru crearea unor condiții sigure de lucru din punct de vedere al expunerii la radiații ionizante. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 19/ELI/AP/P/16.06.2026, pozitie PAP 1016P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19520000 Kunststoffprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Materiale de ecranare din plumb
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire pentru lotul 1 este achiziționarea de materiale de ecranare din plumb.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 14712000 Blei
Los: LOT-0002
Titel: Materiale de ecranare din polietilenă
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire pentru lotul 1 este achiziționarea de materiale de ecranare din polietilena.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Materiale de ecranare din beton prefabricat
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire pentru lotul 3 este achiziționarea de materiale de ecranare din beton prefabricat.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 44114000 Beton
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44115000 Baubeschläge